Turp: Gjersa ndërtesa e Bashkësisë Lokale rri pa flamur, krajanët 28 Nëntorin e festojn në konventën e PSD-së

3

Se Kraja dhe vetë krajanët do të vinë në këtë gjendje, vështirë ta ketë paramenduar edhe armiku më i madh i tyre.

Në vend që sot, me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit, ajo të festojë si të gjithë vendet tjera shqiptare, ndërtesa e Bashkësisë Lokale nuk u kishte në mëngjes as flamurin e vendosur, kurse zyrtarët e saj dhe mjaft banorë të tjerë festonin në konventën e PSD-së në Tivar.

Kraja ka kaluar mote me zi buke, shekuj pa arsim e edukim, dekada e shtypur nga serbë e malazezë, kurse fundi duket se po i vjen nga vetë banorët e saj.

Ndoshta flamuri është dashur to cohet në gjysëm shtizë, vecse nuk dihet nëse ai malazez apo shqiptar.

Kraja me të vërtetë kurrë nuk ka qenë më e poshtëruar se sot!

 

 

Foto: jedro.me

3 KOMENTET

  1. Krajanve duhet me ju ba nji nder,krejt diaspora porse edhe Ana malit,Ulqini,Malsi,me ba nji fond per krajanet me mbledh pare edhe me ju ble Dele,Lop,dhi edhe nisi ne Mal se chobana jan 95%..ashtu I xjerr krizet ata.qellimi im Nuk isht te fyej ose ti uli posht krajant as te ofendoj adoleshentet apo moshen e vjeter..Krajant Po shiten per 5 pare..my intentions are not to offend anyone in anyway,but truth must really hurt..edhe un jam Kranjan :(:(:(:(

  2. Pik se parit me ofendim nuk ecim asnje perpara
    se dyti nese edhe ju jeni kranjan ateheh shkruhet “chobana JENA 95%)
    se treti gjithkush e din se per kafshat buke njeriu ben gjithchka…

  3. Alban djali un thach edhe perpara Qe nuk e kam me ofendue ken por e verteta djeg…aty e kam shti edhe veten mas ke gajle,krajan thach qi jam edhe un.e ti kuptoje si te duesh..askush ne kraj nuk Isht pa hanger sa me ta shti ty krye…Chka Ka ndodh ne Kraj ksaj vjet Isht ma Mir mas me fol hich,se nuk ka fjal me ta than Ty sa keq isht..dikush Isht dasht mu chue edhe me e vu flamurin…mas ke prit malazezt me ardh me na vu???? Ata jan drejtat tona…Ti ose kushda tjeter nese je me DPS ose me SDP per at kashaten e buks te gojs Ti prap je Shqyptar apo…pra choje Flamurin se jena Shqyptar edhe Jena be venin ton edhe nuk muj me ta mohue askush…Si nuk mujti nji zag Kranjanit mu chue me e vu flamurin aja mchudit..marre per kryetarin e bashksis marre per titan ata Chka jan me funksion aty turp…Jen qesh malazezt me ne…edhe un Ty prap nuk Po tmarr vesht ku e ke fjalen Alban,me gjithate Mir u nijeshim

Comments are closed.