Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Valdanos

Etiketim: valdanos

Forca: Formohet grupi i punës për zgjidhjen e çështjes së Valdanosit

Kumtesë për opinion Ulqin, 29.07.2015   Kryetari i Forcës Nazif Cungu ka organizuar sot mbledhjen me përfaqësuesit e Shoqatës për kthimin e pronës me qëllim të përgatitjes së...

Edhe sivjet pa ullinj!

Edhe për të tretin vit rradhazi pronarët e ullishtave do të mbesin pa të ardhura nga kultivimi i ullinjve. Thatësia dhe temperaturat e larta...

NP Veprimtaritë komunale: Bëhet pastrimi i rrëshqitjes së dheut në rrugën...

Ndërmarrja “Veprimtaritë komunale” këto dy ditët e fundit ka pastruar dhe bartur dheun nga rrëshqitja e ndodhur me vite në rrugën Valdanos-Mavrian. Përvec kësaj, nga...

Valdanosi nën barikadat ushtarake

Një nga perlat e natyrës së Ulqinit, dhe plaga a hapur tashmë me dekada për të gjithë qytetarët e tij, vazhdon të jetë e...

Pronarët e ullishtave në Valdanos paralajmërojnë protestë

Kryeatri i Shoqatës për kthimin e ullishtës së Valdanosit, Luka Gjakonoviq, ka paralajmëruar se në bashkëpunim me Shoqatën e Ullishtarëve, do të organizojnë protestë...

S. Adroviq: Ulqini, vendi i krimeve të vërteta

  I ftuar në Radion e Malit të Zi, kryeministri Millo Gjukanoviq ka shpjeguar se ata që janë kundër projekteve të zhvillimit të shtetit ,...

Qeveria nuk heq dorë nga shitja e Valdanosit

  Këshilli për Privatizim dhe Projektet kapitale i Malit të Zi, ka aprovuar Projekt Planin e Privatizimit për vitin 2015 dhe e përcolli atë në...

Zuberët dhe Valdanosi. Paradokset e një realiteti

Ditët e fundit në media është shkruar shumë në lidhje me vendimin e gjykatës i cili familjes Zuber i kthen pronën e dikurshme në...

“Drurët e shejntë” – beteja e vendasve për shpëtimin e Valdanosit...

“Drurët e shejntë” – një film multimedial me stil dokumentar punuar nga Fisnik Dobreci dhe Adrian Kelterborn, gjatë punishtes së titulluar “Multimedia Storytelling” në...

Ullinjtë e Ulqinit në google earth!

Sot Ulqinin e vizituan një numër ekspertësh turq nga Izmiri, të cilën me metoda shkencore përcaktojnë vjetërsinë e ullinjve. Në territorin e Ulqinit ata...

MOST POPULAR

HOT NEWS