Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Tivar

Etiketim: tivar

Tivar: Marrëveshje për shkarkimin e Osman Subashiq?

Skena politike e Tivarit pritet të pësojë një rekonstruktim të ri si pasojë e përçarjes në Partinë Socialdemokrate. Mediat njoftojnë se është arritur një marrëveshje...

Të shtunën në Tivar mbahet “Festa e ullirit”

Këtë të shtunë në Tivarin e Vjetër do të mbahet panairi i XIV i prodhimeve të ullirit, i njohur si "Maslinijada". Në këtë panair pritet pjesëmarrja...

Aksident rrugor në Tivar. Ka edhe të lënduar

Një aksident rrugor ka ndodhur sot në lagjen Celuga në hyrje të Tivarit, raporton portali Bar Info. Sipas këtij portali, në aksident kanë marrë pjesë...

Krizë politike në Tivar

Përcarja e Partisë Socialdemokrate ka sjellur jo pak telashe për ushtruesit e pushtetit në komunën e Tivarit. Sipas informatave të portalit tonë, partia më e...

Tivar: Aksion kundër eksploatimit të naftës

OJQ nga Mali i Zi si Green Home, ADP Zid, si dhe mbi 70 organizata nga Kroacia, Bosnja, Italia dhe Shqipëria, orgnizuan aksionin e...

Nxënëses nga Tivari i lejohet mbajtja e hixhabit

Nxënëses 16 vjecare nga Tivari, e cila me iniciativë të vet kishte vendosur të mbante hixhab, i është lejuar ky akt nga drejtoria e...

MOST POPULAR

HOT NEWS