Thursday, August 13, 2020
Ballina Etiketimet Tërmet

Etiketim: tërmet

Tërmeti zgjon Ulqinin

Një tërmet i lehtë por me një zgjatje prej gati 10 sekondash ka goditur sot në mëngjes Ulqinin. Tërmeti u regjistrua në orën 7.26 minuta. Epiqendra...

Tërmeti 3.2 shkallë Rihter godet Ulqinin

Në orën 12.46 minuta, tërmeti me fuqi 3.2 shkallë Rihter ka goditur rajonin e Ulqinit. Epiqendra e tërmetit ishte 5km në jug të qytetit, në...

Tërmeti i tretë brenda 10 orëve

Edhe një tërmet tjetër goditi mbrëmë zonëne Podgoricës dhe Tuzit, me të njëjën epiqendër si dy të parët. Tërmeti u regjistrua në orën 1.58 minuta...

Dy tërmete në zonën e Podgoricës

Para një ore Podgorica u godit nga një tërmet me fuqi epiqendrale 3.9 ballë Rihter, njoftojnë nga Qendra Seizmologjike e Malit të Zi. Epiqendra ishte...

Tërmeti dridh Ulqinin

Sot në mëngjes rreth orës 3.06 minuta, Ulqinin e goditi një tërmet me fuqi 3.6 shkallë Rihter. Sipas Entit Seizmologjik të Malit të Zi, epiqendra...

Edhe një tërmet tjetër 6.7 ballë godet Nepalin

Ditën e sotme Nepalin e ka goditur një tërmet tjetër prej 6.7 ballësh, me epiqendër shumë pranë malit Mont Everest, afër të cilit disa...

Mbi 800 të vdekur, tërmeti 8-ballësh rrafshon Nepalin

Një tërmet i fuqishëm prej 7.9 ballë ka tronditur sot Nepalin, duke u marrë jetën e mbi 800 personave, me bilancin që ka gjasa të rritet.  Epiqendra e...

Tërmet në Shqipëri, dridhet edhe Mali i Zi

  Qëndra Seizmologjike e Malit të Zi ka regjistruar sot në mëngjes, rreth orës 3.00, tërmet me epiqendër në rethin e Peshkopisë në Shqipëri. Tërmeti kishte...

Tërmeti dridh Ulqinin

Sonte rreth orës 9.34 minuta një tërmet i shkallës 4.7 rihter është regjistruar  në afërsi të Shqiperisë.Termeti eshte ndjere dukshem edhe në Ulqin dhe rrethinë.Epiqëndra...

MOST POPULAR

HOT NEWS