Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Te mirat detare

Etiketim: te mirat detare

Cakuli: Afati për paraqitjen e ofertave për plazhe skadon me 10...

Deri me datën 10 shkurt është afati i fundit për të paraqitur ofertat për qiramarrjen e plazheve, ka deklaruar  Kryetari i Këshillit drejtues të...

Të Mirat Detare: Për dy vjet 403.000 euro nga shtëpizat në...

Të Mirat Detare kanë përfituar 403.000 gjatë viteve 2014/15 prej tatimeve të paguara nga shtëpizat në Bunë. Nga këto rreth 200.000 euro (50%) i takojnë...

Përfaqsuesit e NP “Të Mirat Detare” për vizitë në Ulqin

Drejtori i këtij kolektivi Mihailo Gjuroviq dhe bashkëpunëtorët e tij që këto ditë po vizitojnë komunat bregdetare u pritën nga kryetari Fatmir Gjeka, kryetari...

Të Mirat Detare kalojnë në duar të PDS (DPS)

Pas më shumë se një dekade, ndërmarrja më e rëndësishme për rregullimin e bregdetit (edhe më fitumprurësja) do të kalojë në duar të partisë...

Baroviq shkarkohet nga posti i drejtorit të të Mirave Detare

Qeveria e Malit të Zi në mbledhjen e sotme shkarkoi nga detyra tashmë ish drejtorin Rajko Baroviq, njofton portalanalitika.me Baroviq ishte kuadër i PSD-së dhe,...

Rezultatet e perseritura: Uji në plazhet e Ulqinit i cilësisë së...

Rezultatet e përsëritura të analizave të ujit në plazhet e bregdetit të Malit të Zi kanë treguar se cilësia e ujit është kryesisht e...

Analizat e përsëritura: Uji në Plazh të Vogël nuk është i...

Analizat e përsëritura të ujit në Plazh të Vogël, të kryera nga Instituti për Biologjinë Detare në Kotorr, kanë treguar se uji është i...

Fiton arsyeja: Gvozdenoviq deyrohet të tërheq propozim-ligjin për të Mirat Detare

Për shkak të një numri të madh amandamentesh (rreth 90), dhe kur u pa qartas se ato të cilët i përkisnin paprekshmërisë së pronës...

Nimanbegu: Kufirin i të Mirave Detare duhet ta miratojnë kuvendet lokal

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, në seancën e djeshme të Kuvendit të Malit të Zi tha se ligji i deritanishëm për të Mirat Detare...

Plazhi i Madh: Rrethohen dunat ranore

NP të Mirat Detare ka bërë rrethimin e dunave ranore me qëllim ndalimin e devastimit të tyre nga papërgjegjsia e disa njerëzve që i...

MOST POPULAR

HOT NEWS