Thursday, August 13, 2020
Ballina Etiketimet Siri

Etiketim: siri

Edhe një shqiptar vritet në Siri

Edhe një tjetër kosovar i cili po luftonte përkrah forcave të ISIS në Siri është vrarë gjatë javës së kaluar. Basri Sylejmani, nga lagjja Kodra...

Edhe një shqiptar nga Kosova vritet në Siri

Bekim Mulolli, nga Prishtina, i cili duhet të gjendej në shtëpi, pasi i ishte shqiptuar masa e arrestit shtëpiak, ka vdekur para rreth dhjetë...

I riu nga Kosova vritet në Siri

Ekrem Hasani nga Klina, i cili pat shkuar në Siri për t’iu bashkuar luftës së ISIS’it për xhihad është vrarë të mërkurën në Siri. Lajmin...

Shqiptarja nga Shkupi në rradhët e ISIS-it

Një vajzë 25 vjeçare nga Shkupi ka shkuar të luftojë  në Siri, mer vesh jozyrtarisht  Agjencia e Lajmeve “Zhurnal”. Ajo flitet se gjendet në...

I riu nga Podgorica vdes në Siri

Mirza Haklaj, 29 vjeç, nga Podgorica, sipas informatave të pakonfirmuara, ka gjetur vdekjen në luftimet në Siri duke luftuar përkrah Shtetit  Islamik. Siç njoftojnë mediat...

Babai kosovar kërkon fëmijët e tij.Dyshon se janë në Siri

Një qytetar zviceran me origjinë nga Kosova dhe i cili jeton në Zurih të Zvicrës po kërkon djalin dhe vajzën e tij në Adana...

MOST POPULAR

HOT NEWS