Wednesday, July 8, 2020
Ballina Etiketimet Shqiperi-serbi

Etiketim: shqiperi-serbi

Rama në takim me Vuçiqin, fytyra të ngrysura të dy kryeministrave...

Kryeministri shqiptar Edi Rama tanimë është pritur edhe nga homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq. Edhe pse vizitë historike, acarimi i filluar pas ndeshjes...

UEFA shtyn vendimin për Serbi-Shqipëri

Shtyhet dhënia e vendimit për ndeshjen Serbi-Shqipëri nga Komisioni i Disiplinës kërkoi kohë. Mësohet se Komisioni i Disiplinës në UEFA do ta japë nesër vendimin...

Avokatia e Shqipërisë në UEFA

Skuadra e avokatëve beson se ka prova të mjaftueshme për të mbrojtur përpara Komisionit të Disiplinës pranë UEFA-s, Federatën Shqiptare të Futbollit për incidentin...

Fjolla Cakuli reagon: Nikolaidis i njëanshëm rreth ndeshjes në Beograd

Shkrimtari malazez Andrej Nikolaidis ka bërë sot një shkrim për theguardian, të cilin mund ta lexoni këtu. Shkrimi tenton të paraqitet si neutral, por...

Peticion UEFA-s dhe Obamës “Dënoni dhunën serbe në fushë”

Mos hetimi i dhunës që tifozët serbë ushtruan ndaj lojtarëve shqiptarë në fushën e blertë të Beogradit ka “revoltuar” shoqërinë shqiptare e cila deri...

Opozita malazeze kërkon dënimin e tifozëve shqiptarë në Ulqin, Plavë e...

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Branko Radulovic do të inicojë mbledhjen e Kolegjiumit dhe do të kërkojë nga organet ligjvënëse të shqyrtojnë...

Atmosferë festive në Ulqin

Tifozët e kombëtares shqiptare në Ulqin kanë festuar sonte, ashtu si gjithë bashkëatdhetarët e tyre në të gjitha anët e botës. Ndërkohë, forcat policore në...

MOST POPULAR

HOT NEWS