Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Shba

Etiketim: shba

Qeveria amerikane konfirmon se kanabisi vret qelizat e kancerit

Qeveria e SHBA-së ka dhënë më në fund opinionin e saj pas deklaratave që vret qelizat e kancerit. Të gjithë duke nisur nga hipitë e...

Sot festohet 4 korriku, dita e pavarsisë së Shteteve të Bashkuara...

"Dita e Pavarësisë", 4 korriku është festë kombëtare e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që shënohet në shenjë të kujtimit të nënshkrimit të Deklaratës...

Ambasadorja e SHBA-së Uyehara viziton Ulqinin

Ambasadorja  e Shteteve të Bashkuara  në Mal të Zi Margaret  Uyehara , ka nisur ditën e sotme  turin e vizitave  në qytetin tonë .Ajo fillimisht  ...

Sinishtaj: Diplomatët e BE dhe SHBA bashkëpuntore në diskriminimin ndaj shqiptarëve

Këshilltari i Koalicionit Shqiptarë në Parlamentin e Tuzit dhe kandidati për deputet i listës "Forca për bashkim" Vasel Sinishtaj, dërgoi një letër të hapur...

Tani Kosova zyrtarisht mbrohet nga SHBA?!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po shqyrtojnë instalimin e një kornize të re mbrojtëse dhe të forcimit të bashkëpunimit ekzistues me vendet e Evropës...

Reforma e Obamës: Një plan që do të mbrojë miliona emigrantë

Miliona emigrantë që jetojnë ilegalisht në SHBA do të kenë mundësi të aplikojnë për leje pune në bazë të një reforme të madhe në...

Yazdgerdi, shefi i Zyrës për Evropën Jugore dhe Qendore në Ulqin

Thomas K. Yazdgerdi, shefi i zyrës për Evropën Jugore dhe Qendore pranë Departamentit të Shtetit, do t’i bëjë një vizitë zyrtare Malit të Zi...

MOST POPULAR

HOT NEWS