Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Serbi-shqiperi

Etiketim: serbi-shqiperi

Ndeshja Mali i Zi-Rusi, reagon Federata shqiptare: UEFA veproi me dy...

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar për vendimin e UEFA-s për ndeshjen Mali i Zi-Rusi, duke theksuar se UEFA, duke i dhënë fitoren në...

Avokatia e Shqipërisë në UEFA

Skuadra e avokatëve beson se ka prova të mjaftueshme për të mbrojtur përpara Komisionit të Disiplinës pranë UEFA-s, Federatën Shqiptare të Futbollit për incidentin...

Shtyhet vizita e Kryeministrit Edi Rama në Beograd

Vizita e shumëpërfolur e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Beograd është shtyrë për në 10 nëntor. Lajmi është konfirmuar nga zyra e shtypit...

Fjolla Cakuli reagon: Nikolaidis i njëanshëm rreth ndeshjes në Beograd

Shkrimtari malazez Andrej Nikolaidis ka bërë sot një shkrim për theguardian, të cilin mund ta lexoni këtu. Shkrimi tenton të paraqitet si neutral, por...

Peticion UEFA-s dhe Obamës “Dënoni dhunën serbe në fushë”

Mos hetimi i dhunës që tifozët serbë ushtruan ndaj lojtarëve shqiptarë në fushën e blertë të Beogradit ka “revoltuar” shoqërinë shqiptare e cila deri...

Opozita malazeze kërkon dënimin e tifozëve shqiptarë në Ulqin, Plavë e...

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Branko Radulovic do të inicojë mbledhjen e Kolegjiumit dhe do të kërkojë nga organet ligjvënëse të shqyrtojnë...

Rrahje në gjimnazin e Tuzit

CDM-i raporton se arsyeja për sherrin e sotëm në Tuz ka qenë fakti se nxënësit shqiptarë kanë festuar ndalimin e ndeshjes së futbollit në...

MOST POPULAR

HOT NEWS