Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: rama

Rama në Preshevë: liria dhe të drejtat e çdo shqiptari janë...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në Luginën e Preshevës se liria dhe të drejtat e çdo shqiptari janë të paprekshme, pavarësisht vendit ku jeton. Duke...

Rama viziton Preshevën, qyteti i entuziazmuar

Pak minuta para ores 11:00, Kryeministri Edi Rama mbërriti në qytetin e Presheves. Para ndërteses së Bashkisë dhe Pallatit të Kulturës, ku do mbahet...

Presheva, pa flamurë e me polici

Në një aksion të ndërmarrë në orët e hershme të mëngjesit janë hequr flamurët kombëtarë të vendosur në shtyllat e rrugëve kryesore të Preshevës. Dëshmitarët okularë...

Rama: Shqiptarët e Luginës duhet të kenë të drejta sa serbët...

Kryeministri i Shqipërisë në Beograd, i bëri dy deklarata shumë të fuqishme. Pos që e tha midis Beogradit se Kosova është shtet i pavarur...

Rama: Kosova e pavarur, realitet i pamohueshëm. Vuçiq heq kufjen e...

Kryeministri Edi Rama nisi vizitën e tij zyrtarë në Serbi, duke shënuar një moment historik për Shqipërinë, pasi kjo është hera e parë pas...

Presheva gati për vizitën e Ramës

Udhëheqësit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës presin me entuziazëm vizitën e Kryeministrit Edi Rama. Ata thonë se kjo do të ndikojë pozitivisht në...

Rama në takim me Vuçiqin, fytyra të ngrysura të dy kryeministrave...

Kryeministri shqiptar Edi Rama tanimë është pritur edhe nga homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq. Edhe pse vizitë historike, acarimi i filluar pas ndeshjes...

Tony Blair lobon që Shqipëria të fitojë betejën në UEFA pas...

http://lajm24.me/wp-content/uploads/2014/10/blair.mp4

Vizita e Kryeministrit Edi Rama në Beograd është vënë në pikëpyetje...

Tashmë është zyrtarisht e pohuar. Vizita e Kryeministrit Edi Rama në Beograd është vënë në pikëpyetje nga autoritetet serbe. Kryeministri Aleksandar Vuçiç deklaroi për...

MOST POPULAR

HOT NEWS