Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Qeveria e malit të zi

Etiketim: qeveria e malit të zi

“Do ta parandalojmë demarkacionin, me çdo mjet të mundshëm!”

Arritja e një konsensusi mes pozitës e opozitës për çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duket një “ëndërr” e parealizueshme. Deklarimet e të...

Kosovë, Kuvendi nuk e di kur procedohet Demarkacioni

Autoritetet në Prishtinë thonë se vonesa e ratifikimit të marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi ka ‘dëmtuar interesat e vendit’. Kryetari i...

Thaçi flet nga Tirana – “Arrestimi i N.Thaçit, veprim arbitrar i...

“S’ mund t’i përgjigjemi arrestimeve me arrestime dhe dhunës me dhunë” deklaroi Presidenti Thaçi pyetjes së një gazetari lidhur me arrestimin e drejtorit të...

Kosovë – PDK e gatshme t’i dëgjojë propozimet e opozitës për...

Partia Demokratike e Kosovës shprehet e gatshme t’i dëgjojë propozimet e opozitës në lidhje me procesin e Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi,...

Kosovë, Ymeri: Qeveria po rrezikon Trepçën

Kryetari dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, përmes një konference për media, kritikoi Qeverinë për mungesë të planifikimit strategjik në zhvillimin ekonomik. Si...

Kosovë, Deputeti Hasani kërkon referendum për bashkim me Shqipërinë

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka thënë në InfoBox të RTV Dukagjini, se Kosova duhet të shfrytëzojë të drejtën kushtetuese për të miratuar ligjin...

Kosovë, Vetëvendosje del me propozime për Demarkacionin

Lëvizja Vetëvendosje ka prezantuar planin e saj pesë pikësh, si propozim për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Propozimi i këtij plani,...

Demarkacioni, mision i pamundur për koalicionin qeverisës PDK-LDK

Drejtuesit e koalicionit qeverisës PDK-LDK, nuk po lënë “gur pa lëvizur” për të gjetur konsensus me subjektet opozitare. Opozita thotë se konsensusi mund të arrihet...

“Lufta me Malin e Zi”-lojë fjalësh, asgjë më shumë

Kuk ka asnjë indikacion për ndonjë “konflikt të armatosur të mundshëm apo luftë” ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, pretekst i së cilës do...

Paralajmërimi i Albin Kurtit: Demarkacioni mund të sjellë sërish luftë...

Gjatë një takimi në Tiranë me kryefjalë demarkacionin me Malin e Zi, ish-kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti bën një deklaratë të fortë dhe paralajmëron...

MOST POPULAR

HOT NEWS