Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Qeveria e Kosoves

Etiketim: Qeveria e Kosoves

Arrestimi nga Serbia – Mitrovica kërkon lirimin e kryekomisarit Nehat Thaçi

Punëtorët e Administratës komunale të Mitrovicës, kanë kërkuar lirimin e eprorit të Policisë, Nehat Thaçit. Një numër i madh i punëtorëve të Administratës komunale...

“Do ta parandalojmë demarkacionin, me çdo mjet të mundshëm!”

Arritja e një konsensusi mes pozitës e opozitës për çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duket një “ëndërr” e parealizueshme. Deklarimet e të...

Kosovë, Kuvendi nuk e di kur procedohet Demarkacioni

Autoritetet në Prishtinë thonë se vonesa e ratifikimit të marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi ka ‘dëmtuar interesat e vendit’. Kryetari i...

Arrestimi i Kryekomisarit, Kosova paralajmëron “masa reciproke” ndaj Serbisë

“Qeveria e Kosovës do të sillet në të ardhmen në mënyrë reciproke, nëse Qeveria e Serbisë vazhdon më arrestimin e oficerëve të lartë të...

Thaçi flet nga Tirana – “Arrestimi i N.Thaçit, veprim arbitrar i...

“S’ mund t’i përgjigjemi arrestimeve me arrestime dhe dhunës me dhunë” deklaroi Presidenti Thaçi pyetjes së një gazetari lidhur me arrestimin e drejtorit të...

MPJ i ndalon hyrjen në Kosovë Marko Gjuriçit

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, ka marrë vendimin që t’ia ndalojë hyrjen në territorin e Kosovës drejtorit të Zyrës për Kosovën në...

Presidenti i Kosovës Thaçi në Tiranë, pritet nga presidenti Bujar Nishani

Ka mbërritur në Tiranë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Mirëserdhjen në një ceremoni shtetërore ia ka uruar nga homologu i tij Bujar Nishani. Thaçi do...

Kosovë, Ymeri: Qeveria po rrezikon Trepçën

Kryetari dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, përmes një konference për media, kritikoi Qeverinë për mungesë të planifikimit strategjik në zhvillimin ekonomik. Si...

Kosovë, Mediat ndërkombëtare: Arrestimi i Nehat Thaçit, tensione në Ballkan

Arrestimi i Drejtorit të Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës Nehat Thaçi tregon një shenjë të tensioneve të vazhdueshme të përqendruara në Ballkan,...

Kryepolici i Mitrovicës, Hyseni: Nehat Thaçi do të lirohet së shpejti

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Skënder Hyseni thotë se arrestimi i drejtorit te policisë për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi, është veprim...

MOST POPULAR

HOT NEWS