Thursday, July 9, 2020
Ballina Etiketimet Qendra për kulture

Etiketim: qendra për kulture

Spektakël me rastin e përvjetorit të pavarsisë së Kosovës

Sonte në Qendrën për Kulturë shoqata artistike "Tradita" organizoi koncert premierë me rastin e 8 vjetorit të pavarsisë së Kosovës. Në sallën e mbushur përplot,...

Tryezë e rrumbullakët: “Shqiptarët dhe pluralizmi në Mal të Zi 1990-2015”

NP Qendra për Kulturë në bashkëpunim me OJQ Art Club nga Ulqini, organizojnë tryezë të rrumbullakët me temën  “Shqiptarët dhe pluralizmi në Mal të Zi...

Sonte akademia për punën dhe jetën e profesorit Fiqri Hasanaga

Sonte në Qendrën për Kulturë me fillim në ora 19.00, për nder të punëtorit të theksuar arsimor dhe kompozitorit Fiqri Hasanaga, do të mbahet...

Qendra për Kulturë: Koncerti festiv i 28 Nëntorit (foto)

Sonte në Qendrën për Kulturë u mbajt koncerti festiv me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Fjalën e hapjes e mbajti kryetari i Këshillit...

Qëndra për Kulturë: Sonte koncerti festiv me rastin e 28 Nëntorit

Pas Maratonës së Pavarsisë, e cila ka filluar sot nga Shkodra dhe do të përfundojë në Ulqin, sonte në ora 19,00 në Qendrën për...

Qendra për Kulturë: Projekti për rregullimin e kino sallës ka muaj...

Drejtori i Qendrës për Kulturë dr. Nail Draga tha për portalin tonë se projekti për rregullimin e kino sallës ka muaj që është vënë në veprim,...

Ahengu Shkodran: Thjesht fenomenal!

Të pranishmit në sallën e Qendrës për Kulturë patën sonte mundësinë të shijojnë një spektakël të vërtetë të ndërthurur në interpretimin e jashtëzakonshëm të...

Qendra për Kulturë: Të dielen koncerti “Ahengu Shkodran”

Qendra për Kulturë Ulqin në bashkëpunime me Qendrën Kulturore “Pjetër Gaci” në Shkodër, të dielen me 1 nëntor organizojnë koncertin “Ahengu Shodran”. Në koncert do...

Të enjten fillon D’Olcinuim Intenational Festival

Ditën e enjte me 8 tetor, Komuna e Ulqinit në bashkëpunim me Organizatën Turistike dhe BKA-në, organizon manifestimin “D’Olcinium International Festival" i cili do...

Qendra për Kulturë: U përurua libri i parë i shkrimtares Edita...

Sonte, me fillim në ora 19.00, në galerinë e arteve të mbushur përplot, u përurua libri "Shtigjet e fatit" i shkrimtares nga Ulqini Edita...

MOST POPULAR

HOT NEWS