Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: proteste

Anullohet protesta e banorëve të Krruçit

Protesta e paralajmëruar e banorëve të Krruçit, e cila ishte e parashikuar për ditën e sotme, është anulluar pasi policia u ka refuzuar lejen...

Nesër banorët e Krrucit në protestë

Banorët e Krrucit kanë vendosur që indinjatën e vet për hedhjen e mbeturinave në deponinë Hije ta shfaqin me protestë, të cilën e kanë...

Fronti Demokratik: Protestë e re në fund të nëntorit?

Mitingu i madh protestues në organizimin e Frontit Demokratik do të mbahet nga  fundi i nëntorit në Podgoricë,thonë disa burime në këtë aleancë politike. Qëllimi...

Gjuetarët e Malsisë përsëri në protestë. Ministrin e akuzojnë për mashtrim

Antarët e Shoqatës së gjuetarëve “Malësia”, kanë protestuar sot përpara ndërtesës së komunës urbane të Tuzit. Arsyeja e protestës është e njëjtë si në rastet...

Pronarët e ullishtave në Valdanos paralajmërojnë protestë

Kryeatri i Shoqatës për kthimin e ullishtës së Valdanosit, Luka Gjakonoviq, ka paralajmëruar se në bashkëpunim me Shoqatën e Ullishtarëve, do të organizojnë protestë...

Sot protestë e opozitës në Tiranë

Partia Demokratike e Shqipërisë do të kërkojë sot dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, përmes protestës. Kjo protestë do të fillojë në orën 11:00 në sheshin...

Gjuetarët e Malësisë: Nuk merremi me politikë

Gjuetarët nga shoqëria "Malësia", i janë përgjegjur Ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Petar Ivanoviq, dhe deklaruan se protestojnë për shkak se nuk kanë...

Parku ujor: Shtojakët protestojnë

Disa dhjetra banorë të Shtojit kanë protestuar kundër ndërtimit të parkut ujor në, siç thonë ata, në tokën private të familjes Rudoviq. Ato kanë disa...

Gjuetarët e Malësisë në protestë

Rreth 200 gjuetarë nga Malësia, të cilëve ju bashkuan edhe qytetarë të tjerë, protestuan sot në Tuz për shkak se autoritet përkatëse nga Podgorica...

Mjekët e spitalit të Tivarit anullojnë protestën

Mjekët e spitalit të Tivarit të cilët kishin paralajmëruar protestë sot në orën 12, në mbështetje të kolegëve të tyre të arrestuar, e kanë...

MOST POPULAR

HOT NEWS