Thursday, August 13, 2020
Ballina Etiketimet Pika kufitare e Sukubinës

Etiketim: pika kufitare e Sukubinës

Përsëri rradhë kilometrike në kalimin Sukubinë-Muriqan

Rreth 500 automjete të cilët kanë krijuar një rradhë prej gati 2 kilometrash, ndodhën në pikën kufitare Sukubinë-Muriqan duke pritur hyrjen për në Mal...

Sukubinë: Defekti në sistemin kompjuterik bllokon kalimin

Një defekt kompjuterik në sistemin e anës malazeze, ka bllokuar për disa orë kalimin kufitar Sukubinë-Muriqan. Mësohet se policia kufitare e anës shqiptare nuk ishte...

Sukubinë: Ndalohen dy shtetas shqiptar për kontrabandë droge

Foto: Vijesti Policia kufitare në kalimin Sukubinë-Muriqan, ka bërë ndalimin e shtetasve shqiptar B.Q (41) dhe H.J (53), si të dyshuar për kontrabandë të 18 paktimeve...

Kalimi kufitar në Sukubinë thyen rekordet e kalimit

Pika kufitare në Sukubinë ishte kalimi më frekuent në Mal të Zi gjatë sezonit turistik. Fillimisht e projektuar për 500.000 kalime në vit, ajo...

Kolona kilometërshe në kalimin kufitar Sukubinë-Muriqan

Për shkak të fluksit të madh të qarkullimit, për të kaluar pikën kufitare Sukubinë-Muriqan duhet kohë e gjatë. Kjo varet edhe nga pjesa e...

Rradhë të gjata automjetesh në kalimin kufitar Sukubinë-Muriqan

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i kalimeve në pikën kufitare të Sukubinës, duke shkaktuar rradha të gjata automjetesh dhe pakënaqsi të udhëtarëve. Edhe...

Sukubinë: Zgjerimi i pikës kufitare dhe qarkullimi i mallrave

Në kuadër të marrëveshjes së Forcës dhe PDS që u nënshkrua dje në Podgoricë, një pjesë i përket edhe kalimit kufitar të Sukubinës. Me...

Në Ulqin sot ndodhen mbi 20.000 turistë

Duke shikuar karavanin e gjatë të makinave në pikën kufitare të Sukubinës, si dhe numrin e madh të njerëzve në pjesët atraktive të qytetit,...

MOST POPULAR

HOT NEWS