Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

SHMSH: Në dy ditët e fundit mbi 20 intervenime dhe një...

Shërbimi i mbrojtjes dhe shpëtimit ishte i angazhuar gjatë gjithë kohës këto dy ditët e fundit. Përvec përmbytjeve kishte edhe  dy zjarre. Një zjarr ra...

Shërbimi mbrojtjes dhe shpëtimit: Makina përfundon në hendek

Përmbytjet e rrugëve dhe objekteve nuk u kanë krijuar problem vetëm njerëzve të zakonshëm. Edhe institucionet e shërbimit të emergjencës e kanë ndjerë forcën...

Gjimnazi “Vëllazërim-Bashkim” sot nuk punon

Për shkak të përmbytjeve të një pjese të objektit, në gjimnazin publik sot nuk do të mbahet mësim. Reshjet e shumta gjatë gjithë ditës së...

Përmbytjet në Ulqin (foto)

Nuk ka nevojë për komente.    

Shiu vazhdon. Përmbyten shtëpitë

Shiu i madh gjatë natës dhe që është duke vazhduar edhe në këto momente, ka mbuluar me ujë rrugët dhe tashmë ka përmbytur shtëpitë...

Kaskada e Drinit: Për momentin nuk ka rrezik për Malin e...

Korporata Ekektroenergjetike Shqiptare ka publikuar të dhënat e fundit mbi nivelin e ujit në tre hidrocentralet që formojnë kaskadën e Drinit. Sipas të dhënave, në...

Rreshjet: Përmbytje në jug të Shqipërisë

Përmbytje masive parashikohen në qytete të ndryshme në jug të vendit. Rreshjet e dendura të shiut kanë shtuar prurjet e lumenjve dhe në disa...

Rritet rrezikshëm niveli i Bunës

Era jugore dhe reshjet e shiut që kanë rënë gjëtë ditës së sotme, kanë ngritur dukshëm nivelin e lumit Buna. Uji ka depërtuar edhe...

Së shpejti zgjerimi i grykës së Bunës

Me iniciativë të Kryetarit të Kuvendit të Ulqinit, Fuad Haxhibetit, sot u mbajt një takim me drejtorin e Drejtorisë së Ujërave të Malit të...

MOST POPULAR

HOT NEWS