Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet PDS

Etiketim: PDS

Nënshkruhet marrëveshja për pushtetin e ri. Ja edhe të gjitha detajet...

Sot në sallën e madhe të Kuvendit Komunal u nënshkrua marrëveshja politike ndërmjet partive shqiptare dhe Partisë Demokratike të Socialistëve. Përvec krerëve dhe zyrtarëve të lokal, në...

Të gjithë kërkojnë dorëheqje, PDS-së ka cështje më të rëndësishme

Pas kryetarit të Forcës Nazif Cungu, i cili i kërkoi dorëheqjen e kryetarit Gjeka, tani është ky i fundit kërkon dorëheqjen e Cungut, dhe...

Shkrela: Dikush po mundohet të na shfrytëzojë për të mbuluar shkeljet...

Këshilltari i Partisë Demokratike të Socialistëve Luigj Shkrela, tha dje gjatë seancës së Kuvendit Komunal se askush nuk duhet të mendojë se mund të...

PDS kërkon koalicion të gjërë për Ulqinin

Pas mbledhjes së kryesisë së PDS (DPS) dje në Podgoricë, ku është diskutuar edhe situata politike në Ulqin, kjo parti ka dalë me një...

PDS përsëri kërkon vendin e Kryetarit të Komunës?

Pas takimit të mbajtur dje në mes përfaqësuesve të Partisë Demokratike të Socialistëve dhe koalicionit të udhëhequr nga Partia Demokratike e Fatmir Gjekës, duket...

Sot mbahet takimi i PDS me Gjekën

Sot në Podgoricë do të mbahet takimi i rradhës i përfaqësuesve të Partisë Demokratike të Socialistëve me kryetarin e Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka,...

Bien maskat: Gjeka i ka ofruar PDS-së (DPS) postin e kryetarit...

Para disa ditëve portali lajm.me doli me një artikull ku thuhej se kryetari aktual i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, i ka ofruar PDS-së...

Gjekës i votohet mosbesimi me 30 nëntor?

Mediat malazeze sot kanë dalur me lajm sipas të cilit kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, do ti votohet mosbesimi në seancën e...

Gjeka i ka ofruar PDS-it edhe Valdanosin?

Sipas burimeve brenda koalicionit të udhëhequr nga Partia Demokratike, Lajm.me mëson se në relacionet PD-PDS(DPS), kryetari i PD-së Fatmir Gjeka përpos postit të kryetarit...

Fundi i një dashurie: Në dhjetor PSD do ti tërheq votëbesimin...

Pas refuzimit të kryeministrit Gjukanoviq që të largojë nga qeveria dy ish antarët e rebeluar të PSD-së Vujica Llazoviq dhe Ivan Brajoviq, kësaj të fundit nuk...

MOST POPULAR

HOT NEWS