Wednesday, July 8, 2020
Ballina Etiketimet Partitë shqiptare

Etiketim: partitë shqiptare

Partitë shqiptare do të ngulin këmbë për ndryshimin e ligjit zgjedhor

Partitë shqiptare në Mal të Zi do të vazhdojnë të ngulin këmbë në ndryshimin e ligjit zgjedhor i cili është tejet diskriminues ndaj partive...

Nishani: Përkrahje për çdo iniciativë të përbashkët

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, është takuar dje në Durrës me përfaqsuesit e partive shqiptare. Ky takim, siç mëson portali lajm.me, ishte i planifikuar...

Partitë shqiptare të bashkuara: Kërkojnë të ndryshohet ligji zgjedhor

Grupi punues i subjekteve politike shqiptare, i cili do të merret me iniciativën e ndryshimit të ligjit zgjedhor, prej sonte ka filluar edhe punën...

Platforma e përbashkët: Mbahet takimi i partive politike shqiptare

Sonte në Ulqin u mbajt një takim ku morën pjesë partitë politike shqiptare, me qëllim diskutimin për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe mundësitë e...

Pas 17 viteve në pushtet kujtohen për shqiptarët dhe Tuzin

Në mbledhjen e mbajtur dje në mes të kryetarit të PSD-së Ranko Krivokapiq, dhe përfaqsuesve të disa partive shqiptare, kryetari i parlamentit premtoi se...

Krizë politike në Tivar

Përcarja e Partisë Socialdemokrate ka sjellur jo pak telashe për ushtruesit e pushtetit në komunën e Tivarit. Sipas informatave të portalit tonë, partia më e...

Partitë shqiptare të kënaqura nga bisedimet me kryeministrin

Përfaqsuesit e partive shqiptare që të hënen ishin në takim me kryeministrin Gjukanoviq, u shprehen të kënaqur për rrjedhën e bisedimeve, por edhe të...

MOST POPULAR

HOT NEWS