Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Paris

Etiketim: paris

Sulme terrioriste në Paris. Deri tani mbi 150 viktima

Disa sulme terroriste të kryera në kryeqytetin Francez të Parisit, kanë shkaktuar deri tani vdekjen e mbi 150 personave dhe qindra të tjerë të plagosur. Sulmet kanë...

Klerikët shqiptarë, në numrin e fundit të “Charlie Hebdo”

Në numrin e revistës satirike Charlie Hebdo, është edhe një karikaturë që ndërlidhet me shqiptarët. Gazeta satirike me tirazh të rregullt prej 60 mijë kopjeve,...

Ismail Kadare për Le Monde: Goditja ishte e madhe

Goditja qe e rëndë. Eshtë me e pakta që mund të thuhet. Shprehja “Europa u godit mu në zemër” ishte e pranishme në pothuajse...

Historike! Në Paris njerëzit duartrokasin praninë e 4 krerëve shqiptarë të...

Katër krerët e besimeve fetare në Shqipëri janë duartrokitur dhe brohoritur nga masa në shenjë respekti, gjatë marshit të sotëm në Paris! https://www.youtube.com/watch?v=BlxCZRDis_4

Franca në shtetrrethim, policët rrethojnë të dyshuarit

Policia franceze ka rrethuar një ndërtesë në një qytet verior ku dy islamistë të dyshuar per masakrën në "Charlie Hebdo" kanë marrë një peng.   Fshehur...

Piktori nga Ulqini Naser Hasa, sjell ngjyrat shqiptare në Paris

Veprimtaritë kulturore shqiptare në Paris gjithnjë tërheqin vëmendjen jo vetëm të shqiptarëve me banim në Francë por edhe të opinionit publik kulturor të këtij...

Londra qyteti më i shtrenjtë në botë

Sipas një ankete të bërë nga agjentët globalë të pasurive të paluajtshme Savills, Londra është zyrtarisht qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar...

MOST POPULAR

HOT NEWS