Wednesday, August 5, 2020
Ballina Etiketimet Organizata turistike

Etiketim: organizata turistike

Turpi i radhës: Miss Globe mbahet në sallën bosh!

Komuna e Ulqinit dhe Organizata Turistike edhe këtë vit shpenzoi rreth 30.000 euro në organizimin e Miss Globe që si zakonisht përfundon me sallen...

OT: Promovim i ofertës turistike në panairin e Novi Sad-it

Organizata turistike e Malit të Zi dhe organizatat turistike lokale po promovojnë në panairin e turizmit në Novi Sad ofertën turistike të vendit. Ndër organizatat...

OT në probleme: Punëtorët kërkojnë dëmshpërblimin, hajdutët nuk janë gjetur akoma

Katër punëtorë të Organzatës Turistike të Ulqinit, Aleksandër Jacoviq, Merita Rexha, Beqir Zatoviq dhe Muharrem Beqoviq, akuzojnë këtë ndërmarrje se në vitin 2012 janë...

OT: Në Ulqin për momentin 71% më shumë turistë se vitin...

Moti i mirë i cili do të vazhdojë edhe për ditët në vijim, ka bërë të mundur që sezoni turistik të zgjatet edhe përtej...

OT: Në Ulqin 40% më shumë turistë

Sipas të dhënave të Organizatës Turistike të Ulqinit, në qytet për momentin pushojnë 5.180 turistë, 40% më shumë se vitin e kaluar. Në hotele pushojnë...

Zëri i Amerikës: Intervistë me drejtoreshën e OT-së Zana Sarvan për...

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Ali Salaj, bëri një intervistë me drejtoreshën e Organizatës Turistike të Ulqinit, Zana Sarvan. Në bisedë u trajtua tema e...

Zhduken 3100 euro nga Organizata Turistike

Policia e Ulqinit është duke hetuar rastin e zhdukjes së shumës prej 3100 euro nga pazari i Organizatës Turistike të Ulqinit. Sipas policisë, paratë do...

OT: Numri i turistëve i njëjtë me vitin e kaluar

Sipas statistikës së publikuar nga Organizata turistike e Ulqinit, në qytetin tonë janë duke pushuar 29.454 mysafirë, cka është shifër e njëjtë me atë...

Sezoni turistik më i mirë se parashikimet

Megjithë problemet e shumta që po e përcjellin, sidmos mungesa e rrymës, ky sezon turistik është një ndër më të mirët e dekadës së...

Novoviq akuzon OT për diskriminim, Sarvan hedh poshtë akuzat

Banori i Ulqinit Rade Novoviq, ka akuzuar një punonjëse të Organizatës Turistike për diskriminim në baza kombësie, pasi ka refuzuar të komunikojë me të...

MOST POPULAR

HOT NEWS