Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet New york

Etiketim: new york

Komuniteti shqiptaro-amerikan: Një festim madhështor i Ditës së Flamurit

Komuniteti shqiptaro-amerikan gjegjësisht shoqatat dhe asosacionet që veprojnë në treshtetshin NY, NJ dhe CT, te bashkuara si asnjëherë ma par dhe në koordinim me...

Një inspektor shqiptar i ndërtimit mes të arrestuarve për korrupsion në...

50 vetë janë arrestuar nga policia në New York për korrupsion e shkelje ligji në sektorin e ndërtimit dhe të mirëmbajtjes së ndërtesave. Të arrestuarit...

Stuhia: New York-u në kolaps (foto)

Një stuhi masive e borës ka goditur bregdetin verilindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke bërë që qytetet e mëdha në brigjet e...

New York-u stoliset me flamuj kuq e zi me rastin e...

Më shumë se 800 flamuj janë vendosur qysh dje në disa nga rrugët kryesore në Staten Island, Brooklyn dhe Bronx BRONX – STATEN ISLAND, NY...

Restorantet e shqiptarëve, më të mirat në New York

Dy restoranet e një shqiptari janë zgjedhur si më të mirët në New York, kështu shkruan gazeta New York Times, në një nga numrat...

Nis në Nju Jork Festivali i Filmit Shqiptar

Festivali i tretë i Filmit Shqiptar i ashtuquajtur Albanian Film Festival në metropolin e botës Nju Jork, ka filluar me shfaqjen e premirerave të...

MOST POPULAR

HOT NEWS