Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet NBA

Etiketim: NBA

Halil Kanaqi: Shqiptari i vetëm në Ligën Verore të NBA-s

Shqiptarët nuk është se kanë pasur emra të njohur në fushën e basketbollit, por kjo mund të ndryshojë shumë shpejt. Bile veç ka filluar. Për...

NBA: Golden State kampion!

Golden State Warriors i dhanë fund pritjes 40 vjeçare dhe u korurzuan mbrëmë kampion të ligës më të mirë të basketbollit në botë. Ato shënuan...

NBA: Golden State shumë pranë historisë

Në ndeshjen e 5-të të finales ndërmjet Golden State dhe Cleveland, u gëzuan të zotët e shtëpisë duke e cuar rezultatin në 3-2. Në ndeshjen...

NBA: Rikthehet Golden State

Mbrëmë u luajt ndeshja e katërt e finales së NBA dhe e dyta me radhë në Cleveland. Këtë radhë Warriors u treguan më agresiv...

King James duket i pandalshëm

Kjo finale e NBA ndërmjet Cleveland dhe Golden State po kthehet në një “show” të LeBron James. I dobsuar nga mungesa e Love dhe Irving,...

NBA: Cleveland barazon rezultatin

Një natë e magjishme për James dhe për tu harruar për Curry ishin ndoshta dy pikat kryesore të mbrëmjes së kaluar. Në mungesë të Kevin...

Golden State e fillon finalen me fitore

Në ndeshjen e parë të finales së shumëpritur të NBA-së, të dyja skuadrat, Golden State dhe Cleveland, u dhuruan fansave një ndeshje të shkëlqyer...

NBA: Golden State eliminon Huston dhe rezervon finalen

Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers do të jenë dy skuadrat që do të diskutojnë titullin kampion të NBA për këtë sezon. Mbrëmë Warriors ja filluan...

NBA: Atlanta fiton “fshesën, Cleveland në finale

Atlanta Hawks ishin skuadra më e mirë e Lindjes gjatë sezonit të rregullt, por në finalen e Konferencës nuk arritën të tregojnë të njëjtin...

NBA: Huston shkurton diferencën

James Harden mori gjithcka në duart e veta dhe me një rekord pikësh për të në play off, e shkurtoi diferencën e Warriors në...

MOST POPULAR

HOT NEWS