Thursday, July 9, 2020
Ballina Etiketimet Nato

Etiketim: nato

47,3 për qind e qytetarëve përkrahin hyrjen në NATO

Anëtarësimin e Malit të Zi në NATO e përkrahin 47,3 për qind të qytetarëve, kundër janë 37,1, ndërsa 15,6 për qind janë të pa...

Mali i Zi merr ftesën për antarsim në NATO

Mbrëmë 28 antaret e Aleancës Euroatlantike kanë rënë dakord që Malit të Zi ti dërgojnë ftesën për NATO. Këtë vendim historik e bëri publik...

Fundi i një dashurie: Në dhjetor PSD do ti tërheq votëbesimin...

Pas refuzimit të kryeministrit Gjukanoviq që të largojë nga qeveria dy ish antarët e rebeluar të PSD-së Vujica Llazoviq dhe Ivan Brajoviq, kësaj të fundit nuk...

Takimi Bazo-Samarxhiq: Stërvitje usharake në Liqenin e Shkodrës dhe lumin Buna

Shefi e Shtabit të Shtatmadhorisë së Ushtrisë shqiptare Jeronim Bazo, u takua dje me homologun e tij malazias Dragan Samarxhiq. Të dy shefat ranë dakord...

Tribunë: Mali i Zi dhe integrimi në NATO

Më 26 qershor (të premten) në ora 10:00, në organizim të Ambasadës së Hungarisë në Podgoricë  dhe Komunës së Ulqinit, organizohet tribuna e hapur...

Rama: S’ka NATO për Maqedoninë pa garantuar “Ohrin” (video)

Shqipëria vendos veto Maqedonisë: Jo pjesë e NATO-s pa garantuar marrëveshjen e “Ohrit”. Deklarata e fortë u bë këtë mëngjes nga kryeministri Edi Rama gjatë...

Gjashtëmbëdhjetë vjet nga bombardimet e NATO-s

Gjashtëmbëdhjetë vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 rreth orës 20.00, filluan sulmet ajrore të forcave të NATO-s kundër caqeve serbe...

16 vjet nga masakra në Reçak

Sot janë bërë 16 vjet që kur forcat ushtarake dhje policore serbe ekzekutuan 45 civilë shqiptarë në Reçak, ngjarje kjo që tronditi botën, pasi...

Proceset integruese Mali i Zi – NATO

Shkruan: Granit Hoxha – Politolog NATO është krijuar më 4 prill të vitit 1949 në Washington të SHBA-ve, nga dhjetë shtete të Evropës Perëndimore: Britania e...

Abazoviq: Serbët më të rrezikuarit në Mal të Zi

Deputeti i pavarur dhe një nga themeluesit e Lëvizjes Qytetare Dritan Abazoviq, tha në një intervistë per portalin IN4S që Mali i Zi ka...

MOST POPULAR

HOT NEWS