Friday, July 3, 2020
Ballina Etiketimet Maqedonia

Etiketim: Maqedonia

Maqedoni: Iniciativë për bashkëpunim direkt i rinisë mbarëshqiptare

Sot me datë 21 nëntor në shtëpinë e Alfabetit në Manastir të Maqedonisë u mbajt takimi i gjashtë i Lidhjes së forumeve rinore te...

Maqedoni: BDI ndez motorët për zgjedhjet e ardhshme

Bashkimi Demokratik për Integrim organizoi sot në Shkup një takim promovues  me pjesëmarrjen e mbi 1000 anëtarëve të shtabit qendror dhe shtabeve komunale zgjedhore. Kjo...

Maqedonia dhe Somalia, dy vendet e vetme në botë ku nuk...

Maqedonia dhe Somalia janë dy vendet e vetme në botë ku nuk dihet saktësisht se sa banorë kanë. Derisa Somalia ka njoftuar regjistrimin e...

Rama: S’ka NATO për Maqedoninë pa garantuar “Ohrin” (video)

Shqipëria vendos veto Maqedonisë: Jo pjesë e NATO-s pa garantuar marrëveshjen e “Ohrit”. Deklarata e fortë u bë këtë mëngjes nga kryeministri Edi Rama gjatë...

MOST POPULAR

HOT NEWS