Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet Mali i zi

Etiketim: mali i zi

Zëri i Amerikës: Mali i Zi përgatitet për pritjen e refugjatëve...

Qeveria e Malit të Zi, këto ditë, vendosi që të bëjë përgatitjet operative për pritjen e mundshme të refugjatëve nga Siria në rast të...

Mali i Zi merr ftesën për antarsim në NATO

Mbrëmë 28 antaret e Aleancës Euroatlantike kanë rënë dakord që Malit të Zi ti dërgojnë ftesën për NATO. Këtë vendim historik e bëri publik...

Tifozat serb kundër Malit të Zi për shkak të përkrahjes së...

Tifozët serb të Crvena Zvezdës kanë shpalosur një baner në ndeshjen kundër Borçës, i cili shpreh indinjatën e tyre për përkrahjen që Mali i...

Deprtamenti i Shtetit i SHBA-s: Mali i Zi shtet me korrupsion...

Raporti i Departamentit të Shtetit (State Department) për gjendjen e të drejtave të njeriut në Mal të Zi, përmban kualifikime tejet jofavorizuese për gjendjen...

Miratohet rezoluta: Kufiri Kosovë-Mali i Zi sipas hartave të 1974-s

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektrezolutën për demarkacionin me Malin e Zi. Shefja e Grupit Parlamentar të AAK-së Donika Kadaj Bujupi ka propozuar...

Banorët paralajmërojnë radikalizim nëse Qeveria pranon kufirin e Malit të Zi

Banorët e zonave kufitare me Malin e Zi kanë paralajmëruar "luftë" në rast se institucionet e Kosovës pranojnë vijën teknike të kufirit në mes të Kosovës...

Tribunë: Mali i Zi dhe integrimi në NATO

Më 26 qershor (të premten) në ora 10:00, në organizim të Ambasadës së Hungarisë në Podgoricë  dhe Komunës së Ulqinit, organizohet tribuna e hapur...

Gjashtëmbëdhjetë vjet nga bombardimet e NATO-s

Gjashtëmbëdhjetë vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 rreth orës 20.00, filluan sulmet ajrore të forcave të NATO-s kundër caqeve serbe...

Kosova i kërkon falje Malit të Zi

Gjatë protestave të dhunshme të djeshme, në të cilat e pësoj veçanërisht ndërtesa e qeverisë së Kosovës në Prishtinë, me një gurë është goditur...

Proceset integruese Mali i Zi – BE (3)

Shkruan: Granit Hoxha – Politolog Aplikacioni për anëtarësim në BE pasohet nga një proces i gjatë dhe rigoroz. Procesi i anëtarësimit zyrtarisht fillon në momentin kur...

MOST POPULAR

HOT NEWS