Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Kraje

Etiketim: kraje

Lidhjet me Shqipërinë kanë rëndësi të madhe në zhvillimin ekonomik

Komuna e Ulqinit gjatë vitit të fundit ka punuar intenzivisht në projekte të ndryshme ndërkufitare me qëllim të forcimit të bashkëpunimit reciprok. Nënkryetari i...

Nesër në shkollën e Krajës jepet shfaqja “Sot tetë ditë” e...

Me rastine 7 Marsit, festës së mësuesit, 8 Marsit, ditës së gruas, dhe 10 Marsit , ditë së shkollës Gj.K.Skenderbeu, seksioni i dramës i...

Krajë: “Festa e gështenjave” planifikohet për me 7 nëntor

“Festa e gështenjave” e cila tashmë është kthyer në një festë tradicionale të Krajës, planifikohet të mbahet në Ostros më 7 nëntor 2015. “Të gjitha...

Pesë persona nga Kraja arrestohen për armbajtje pa leje

foto: Ilustrim   Në mëngjesin e sotëm policia e Tivarit ka arrestuar pesë persona me banim në Krajë të cilët akuzohen për armbajtje pa leje dhe...

Në Krajë u mbajt manifestimi tradicional “Në fillim të verës”

Manifestimi i 23-të me rradhë “Në fillim të verës” u mbajt mbrëmë në Krajë. Ky manifestim tradicional mblodhi përsëri artistë dhe mysafirë nga Shkodra, Ulqini,...

Krajë: TIKA rinovon stacionin e policisë

Stacioni i policisë në Ostros të Krajës është rinovuar komplet. Kjo falë ndihmës së agjensisë turke për bashkëpunim dhe zhvillim “TIKA”, e cila siguroi...

Zëri i Amerikës: Pikëkalimi në Krajë (video)

Gazetari i Zërit të Amerikës, Ali Salaj, ka bërë një reportazh mbi rëndësinë e hapjes së pikës kufitare Skje-Zogaj, e cila do të bashkonte...

TV Vijesti: Shkolla fillore Gj.K. Skenderbeu në Ostros (video)

TV Vijesti, gjegjësisht redaksia e emisionit “Oboji me” e cila ndihmon shkollat në Mal të Zi, këtë radhë është ndalur në Ostros të Krajës. Ato...

Tragjedi në Krajë: Vritet një grua

Para disa orësh, në Krajë ka ndodhur një vrasje ku si pasojë ka mbetur e vdekur një grua. Mësohet se viktima është Valdete Likoviq,...

7Marsi – Instituti IDEA vizitë shkollës fillore “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në...

Instituti për Drejtësi, Edukim dhe Arsim – IDEA nga Ulqini, ditën e mërkurë me 04.03.2015 për nder të festës 7 marsit ditës së mësuesit,...

MOST POPULAR

HOT NEWS