Wednesday, July 8, 2020
Ballina Etiketimet Kosovo

Etiketim: kosovo

Mali i Zi shënon rritje në raportin e Bankës Botërore “Doing...

Raporti i “Doing Business” i Bankës Botërore e ka renditur Malin e Zi në vendin e 36-të në botë, përsa i përket ekonomisë dhe...

Jahjaga anulon vizitën në Beograd

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, nuk do të vizitojë Beogradin, ku ishte e ftuar nga Komisioni Trelateral i Komisionit Evropian, në konferencën që do...

Nikoliqi nuk shkon në Belgjikë, shkaku i simboleve shtetërore të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, nuk do të marrë pjesë në takimin që do të zhvillohet nesër (e martë) në Belgjikë, për nder të...

“Tri Dritare dhe një Varje”, filmi kosovar kandidat për Oskar

Komiteti selektues i Kosovës i përbërë nga Arta Dobroshi (presidente), Jeton Neziraj, Alban Ukaj, Blerta Zeqiri, Sylejman Kllokoqi, Jeta Xharra dhe Albert Heta kanë...

Serbia refuzon tifozët kosovarë

Një ditë më parë, Federata Serbe e Futbollit ka pranuar kërkesën e Federatës Shqiptare të Futbollit për pjesëmarrjen e tifozëve shqiptarë në ndeshjen Serbi-Shqipëri,...

MOST POPULAR

HOT NEWS