Thursday, July 9, 2020
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Sulmohet radio televizioni i Kosoves!

Nje granate dore ka shperthyer ne oret e vona te nates se te henes ne oborrin e RTK. Nga te dhenat e para shperthimi...

KKSH uron Ditën e Pavarsisë së Kosovës

Urime Kosovës Ditën e Pavarësisë     E nderuara Presidente Jahjaga, I nderuari Kryeminister Mustafa, I nderuari  Kryeparlamentar Veseli,   Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e...

Forca uron 8 vjetorin e pavarsisë së Kosovës

Forca e Re Demokratike ka dërguar mesazhe urimi në adresë të institucioneve më të larta të Kosovës, me rastin e 8 vjetorit të pavarsisë. Në...

Kosovë: Pozita edhe opozita e çojnë luftën në rrjete sociale (video)

https://www.youtube.com/watch?v=mZKmJPwZRLw

Kosova nuk pranohet në UNESCO

Kosova nuk arriti të sigurojë votat e mjaftueshme për antarsimin në UNESCO, pasi mori 92 vota, nga 95 që i duheshin për antarsim. Nga 142...

Forca uron Kosovën për nënshkrimin e marrëveshjes me Bashkimin Europian

E nderuara Presidente Jahjaga I nderuari Kryeministër Mustafa I nderuari Ministër i jashtëm Thaci I nderuar Kryetar i Kuvendit Veseli Në emrin tim personal dhe në emër të...

Tifozat serb kundër Malit të Zi për shkak të përkrahjes së...

Tifozët serb të Crvena Zvezdës kanë shpalosur një baner në ndeshjen kundër Borçës, i cili shpreh indinjatën e tyre për përkrahjen që Mali i...

Kosova një hap pranë UNESCO-s. Mbështetet nga 27 vende, ndër to...

Këshilli Ekzekutiv i UNESCO-s ka marrë vendimin që Kosovën ta propozojë për antarsim në këtë organizatë gjatë konferencës së përgjithshme që pritet të mbahet...

Peticion për pranimin e Kosovës në UNESCO

Në webfaqen change.org të interesuarit mund të nënshkruajnë një peticion për mbështetjen e pranimit të Kosovës në UNESCO. Pranimi i saj në këtë organizatë është...

Greqia drejt njohjes së Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë deklaroi në Prishtinë se Athina zyrtare është duke kërkuar hapësirën dhe kohën e nevojshme për të zyrtarizuar...

MOST POPULAR

HOT NEWS