Thursday, July 9, 2020
Ballina Etiketimet Klubi i tenisit bellevue

Etiketim: klubi i tenisit bellevue

Rrezart Cungu me sukses nis garat në vitin 2016

Në turneun ndërkombëtarë Belgrade Open 2016 i cili po mbahet në Beograd të Serbis, tenisti nga Ulqini Rrezart Cungu po tregon formë të shkëlqyer. Rrezarti...

Rrezart Cungu tenisti me renditjen më të mirë ndërkombëtare deri në...

Federata e Tenisit të Malit të Zi mbrëmë me datë 21.12.2015 bëri ndarjen e shpërblimeve për më të mirët në vitin 2015. Edhe pse viti...

KT “Bellevue”: Përfundon turneu për moshat deri në 14 vjeç

Në klubin e tenisit “Bellevue” nga Ulqini u mbajt turneu për teniste deri në 14 vjeç. Në turne morën pjesë gjithsejt 38 lojtarë në...

KT “Bellevue”: U mbajt turneu ndërkombëtar “Cungu Open 2015”

Prej datës 03.-09. Maj 2015 klubi i tenisit “Bellevue” nga Ulqini, ishte nikoqir i turneut ndërkombëtar “Cungu Open 2015”. Turneu në Ulqin mblodhi më se...

Përfundon turneu ndërkombëtar i tenisit “Bellevue Cup 2015”

Në klubin e tenisit Bellevue , përfundoi turneu ndërkombtar "Bellevue Cup 2015". Gjatë tërë javës 65 garues , në të dy kategoritë, kanë garuar për...

FED Cup: Dita e fundit e turneut. Kualifikohen Danimarka dhe Lituania

Sot, turneu FED Cup i kombëtareve të tenisit për femra, gjegjësisht zona  Euro-Afrikane Grupi i III, uli siparin e vet. Në tri ndeshjet e...

FED Cup: Sot u luajtën ndeshjet e fazës së dytë

Në fushat e klubit “Bellevue”  turneu FED Cup sot shënoi ditën e tij të katërt. Në program ishin ndeshjet përfundimtare në grupe si dhe...

Përfundon turneu dyditor i tenisit për moshat deri në 12 vjeç

Sot në terrenet e klubit "Bellevue" përfundoi turneu i tenisit për fëmijë deri në 12 vjeç. Turneu zgjati dy ditë dhe në të morën...

Ish numri një i tenisit femror së shpejti në Ulqin

Caroline Wozniacki, tenistja daneze që për një kohë ishte edhe numri një në renditjen botërore WTA, ka paralajmëruar pjesëmarrjen në turneun FED Cup që...

Turneu botëror Fed Cup së shpejti në Ulqin

Sot në Ora 12:00 në Podgoricë, u mbajt konferenca për shtyp në lidhje me turneun e nivelit botëror Fed Cup i cili për të...

MOST POPULAR

HOT NEWS