Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Kksh

Etiketim: kksh

KKSH: 17 vite nga intervenimi i NATO-s në Kosovë

Sot janë bërë shtatëmbëdhjetë vite nga fillimi i intervenimit të forcave të NATO-s ndaj forcave ushtarake të Jugosllavisë së atëhershme të udhëhequra nga famëkeqi...

KKSH: Vizitë e zevendësministrit nga Kosova Bajram Gecaj 

Kumtesë për opinion  Kryetari i KKSH-së Genci Nimanbegu priti zëvendësministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal të Republikës së Kosovës, Bajram Gecaj. Kryetari i Këshillit Kombëtar të...

KKSH: 7 Marsi këtë vit festohet në Dacaj të Rozhajës

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi do të shënojë edhe sivjet 7 Marsin – Ditën e Mësuesit, këtë datë të rëndësishme për...

KKSH: Në disa shkolla nxënësit shqiptarë mësohen nga mësimdhënës që nuk...

Në letrën e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve dërguar ministrit të arsimit Predrag Boshkoviq, thuhet se në disa shkolla shqipe në Mal të Zi japin...

KKSH uron Ditën e Pavarsisë së Kosovës

Urime Kosovës Ditën e Pavarësisë     E nderuara Presidente Jahjaga, I nderuari Kryeminister Mustafa, I nderuari  Kryeparlamentar Veseli,   Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e...

Selia e KKSH: Flamuri shqiptar përsëri në shënjestër të vandalëve

KUMTESË PËR OPINION     ​Me datë 11 shkurt 2016, gjatë natës ndërmjet të mërkurës dhe të enjtës, nga zyrat të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin...

KKSH: Urim për Krishtlindje

                            Urim për Krishtlindje Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në...

Zgjidhet Këshilli Programor i Kohës Javore

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në mbledhjen e mbajtur sot ka zgjedhur Këshillin Programor të Kohës Javore. Si antarë të këtij këshilli me shumicë votash janë...

KKSH: Hapet zyra koordinuese për Plavë dhe Guci

  Kumtesë për Opinion Sot me datë 11.12.2015 Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi hapi zyrën koordinuese në Plavë. Në ceremoninë e hapjes, morën pjesë...

KKSH: Mesazh ngushëllimi me rastin e vdekjes së Imzot Rrok Mirdita

                  KONFERENCËS IPESHKVNORE TË SHQIPËRISË                  ARKDIOQEZËS METROPOLITANE TIRANË-DURRËS MESAZH NGUSHËLLIMI...

MOST POPULAR

HOT NEWS