Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Kino bahcja

Etiketim: kino bahcja

Kino Bahcja: Prokuroria kërkon informata nga Gjeka

Në lidhje me dhënien me qira të Kino Bahces në Ranë, ku si pasojë prej vitit 2006 e deri më sot punon si klub...

Kino Bahçja: Komisioni sjell vendime të kundërta për dy raste të...

Komisioni për ankesa anulloi vendimin e Komisionit për Kthim të Pronës  dhe Kompensimit nga Tivari, sipas të cilit trashëgimtarëve të familjes Millosheviq u kthehej...

Këshilltarët e Komunës së Ulqinit thirren nga Prokuroria

Disa këshilltarë të Komunës së Ulqinit u thirrën nga Prokuroria e Lartë që të japin deklarata në lidhje me rastin e Kino Bahces. Deri tani...

Dënim me kusht për drejtorin e Qendrës për Kulturë

Gjykatësja Sanja Miroviq solli vendimin e dënimit me kusht për drejtorin e Qendrës për Kulturë Nail Draga, për shkak se në vitin 2012 u...

Dokumentacioni: Kino Bahçja është humbur në vitin 2006

Deklaratë, Duke vërejtur tendencën e disa të ashtuquajtura media, që pa kurrfarë dokumentacioni përcjellës mundohen të dezinformojnë opinionin në lidhje me cështjet vitale për Ulqinin,...

Komuna përfundimisht humb Kino Bahçen, rrezikon edhe pronën tjetër

Me vendim të Gjykatës së Lartë, Qëndra për Kulturë ka humbur përfudimisht lokalitetin e njohur si Kino Bahcja në Ranë, shkruan “Dan” Ashtu sic edhe...

Zuberët marrin përfundimisht Kino Bahçen

Me vendim të Gjykatës Supreme të Malit të Zi, u hodh poshtë ankesa e Komunës së Ulqinit në lidhje me vendimin e Gjykatës Administrative...

Zuberët dhe Valdanosi. Paradokset e një realiteti

Ditët e fundit në media është shkruar shumë në lidhje me vendimin e gjykatës i cili familjes Zuber i kthen pronën e dikurshme në...

MOST POPULAR

HOT NEWS