Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Keshilli kombetar i shqiptareve

Etiketim: keshilli kombetar i shqiptareve

KKSH: Kosova dhuron Abetaren mbarkombëtare për nxënësit shqiptarë në Mal të...

DEKLARATË PËR SHTYP Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi ka pranuar sot donacion Abetaren mbarëkombëtare nga Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe e...

Koha Javore: Shpallje publike për zgjedhjen e antarëve të Këshillit Programor

Këshilli kombëtar i shqiptarëve ka bërë shpallje publike për zgjedhjen e Këshillit Programor të së përjavshmes "Koha Javore". Të drejt kandidimi do të kenë të...

Qyteti ka m’et shurdhë.

Të jetosh të duhet ajri, uji, buka por edhe ushqimi i shpirtit. Popujt e lashtë me shekuj kanë ruajtur traditat,doket dhe veset e veta...

Këshilli Kombëtar: Kërkesë për fushë futbolli në Ulqin

Këshilli Kombëtar, me iniciativë të kryetarit të Komisionit për media dhe sport Cani Lazoja, ka kërkuar informatë në lidhje me lokacionin e paraparë për...

Drejtorat e shkollave shqipe: KKSH voton për pëlqimin

Sot në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve u votua edhe për dhënien e pëlqimit për zgjedhjen e drejtorave të shkollave në gjuhën shqipe. Në...

KKSH: U zgjodhen kryetarët e komisioneve

Sot u mbajt vazhdimi i mbledhjes së parë të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve ku u zgjodhën dy nënkryetarët, Pal Dreshaj dhe Bujar Hasangjekaj. Poashtu u zgjodhen...

MOST POPULAR

HOT NEWS