Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet Haxh

Etiketim: haxh

Meka: Mbi 700 persona humbin jetën gjatë haxhit. Në mes tyre...

Mbi 717 të vdekur dhe mbi 800 të plagosur është bilanci tragjik i pelegrinazhit të haxhit në afërsi të qytetit të shenjtë të Mekës...

Nga Mali i Zi në haxh gjithsej 83 besimtarë, 21...

Me afrimin e festës së madhe të Kurban Bajramit, periudhë e shoqëruar edhe me pelegrinazhin në Meke dhe Medine, nga Mali i Zi do...

Bashkësia Islame: Nga Ulqini në haxh do të shkojnë 21 persona

Sipas Bashkësisë Islame të Ulqinit, këtë vit për në vendin e shenjtë të Mekës do të udhëtojnë 21 persona nga Ulqini. Për to tashmë është...

Haxh 2014: Më shumë se 2 milionë persona

Afro 2 milionë e gjysmë muslimanë u mblodhën në Mekë në Arabi Saudite për pelegrinazhin vjetor të Haxhit, ngjarje 5 ditore e cila synon...

MOST POPULAR

HOT NEWS