Saturday, December 5, 2020
Ballina Etiketimet Gzim haxhibeti

Etiketim: gzim haxhibeti

Kino Bahçja: Komisioni sjell vendime të kundërta për dy raste të...

Komisioni për ankesa anulloi vendimin e Komisionit për Kthim të Pronës  dhe Kompensimit nga Tivari, sipas të cilit trashëgimtarëve të familjes Millosheviq u kthehej...

Haxhibeti: Komuna do të kërkojë kthimin e parave

Sekretari për mbrojtje të pasurisë në Komunën e Ulqinit, Gzim Haxhibeti, deklaroi për gazetën “Vijesti” se Komuna e Ulqinit ka inicuar proceset për kthimin...

Kompanitë serbe dhe gjykatat malazeze nuk heqin dorë nga plaçkitja e...

Kompania serbe HG “Progres” Pirot në vitin 2006 hodhi në gjygj Komunën e Ulqinit duke kërkuar rreth 320.000 euro dëmshpërblim për marrjen e tokës...

OT në probleme: Punëtorët kërkojnë dëmshpërblimin, hajdutët nuk janë gjetur akoma

Katër punëtorë të Organzatës Turistike të Ulqinit, Aleksandër Jacoviq, Merita Rexha, Beqir Zatoviq dhe Muharrem Beqoviq, akuzojnë këtë ndërmarrje se në vitin 2012 janë...

Komuna përfundimisht humb Kino Bahçen, rrezikon edhe pronën tjetër

Me vendim të Gjykatës së Lartë, Qëndra për Kulturë ka humbur përfudimisht lokalitetin e njohur si Kino Bahcja në Ranë, shkruan “Dan” Ashtu sic edhe...

Ulqini pa akua park, Rudoviqët pa tokë

Saga e ndërtimit të akuaparkut në Ulqin, si dhe problemet që po e përcjellin këtë investim tepër të nevojshëm për turizmin e qytetit, duket...

Delegacioni i Komunës së Ulqinit në Prishtinë për çështjen K1

Delegacioni i Komunës së Ulqinit i përbërë nga Nënkryetari Safet Beci, Sekretari i Sekretariatit për Mbrojtjen e Pasurisë Gëzim Haxhibeti dhe Shefi i Kabinetit...

MOST POPULAR

HOT NEWS