Wednesday, July 8, 2020
Ballina Etiketimet Gjukanoviq

Etiketim: gjukanoviq

Opozita kërkon pjesmarrje në ASK, Entin e punësimit…shkarkimin e drejtoreshës së...

Sot në Podgoricë është mbajtur mbledhja e liderëve të partive që kanë përfaqsues në Kuvendin e Malit të Zi. Në takim partitë opozitare URA, Demos,...

Partitë shqiptare të kënaqura nga bisedimet me kryeministrin

Përfaqsuesit e partive shqiptare që të hënen ishin në takim me kryeministrin Gjukanoviq, u shprehen të kënaqur për rrjedhën e bisedimeve, por edhe të...

Djukanoviq kërkon nga partitë shqiptare të kyçen në promovimin e NATO-s

Lideri i UDSH-së Mehmet Zenka, deputeti i Alternativës Shqiptare Nik Gjeloshaj dhe kryetari i Forcës Nazif Cungu, u takuan të hënën me kryeministrin Gjukanoviq,...

Diaspora: Gjukanoviq për shqiptarët kujtohet vetëm kur i mashtron para zgjedhjeve

Anëtari i kryesisë së shoqatës shqiptare "Malësia e Madhe" nga Michigan në Amerikë, Pashko Gjokaj, ka akuzuar Këshillin Kombëtar Shqiptaro-Amerikan si dorë të zgjatur...

Thaçi nesër në Mal të Zi

Zv. kryeministri dhe minstri i punëve të jashtme të Kosovës Hashim Thaçi, nesër do të vijë për vizitë dyditore në Mal të Zi. Delegacioni pritet...

Korrupsioni në vitin 2014: Putin në vend të parë, ndiqet nga...

Projekti për Raportimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit “OCCRP” me seli në Sarajevë, i cili përbëhet nga gazetarë ndërkombëtarë, ka paraqitur analizen e...

A po largohet Mali i Zi nga BE-ja?

Raporti i fundit i Komisionit Europian tregon frustrim në rritje përballë përparimit sklerotik të Malit të Zi dhe që mund të interpretohet vetëm si...

MOST POPULAR

HOT NEWS