Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Eurosong 2015

Etiketim: Eurosong 2015

Shqiptarët tallen me Eurovizionin: Ja si mund të fitohet Eurosongu

Përkundër pritshmërive të mëdha për Elhaida Danin, përfaqësuesja e Shqipërisë nuk ka mundur të ketë një renditje të mirë në finale. Shumë shqiptarë në statuset...

Skandal në Eurosong: Eliminohen votat e Malit të Zi dhe Maqedonisë

Shpërndarja e pikëve nga Mali i Zi dhe Maqedonia, dy vende të cilat i dhanë më shumë pikë Shqipërisë në finalen e madhe të...

Suedia fituese e Eurosong 2015

Në edicionin e 60 të Eurovizionit, Suedia e përfqësuar nga këngëtari Mans Zelmerlow, u kurorzua fituese. Vendin e dytë e zuri Rusia kurse të...

Elhaida Dani prinë në rrjetet sociale

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurosonga, Elhaida Dani, është favorite për të fituar Eurovisionin, e kjo duke u bazuar nga hulumtimet e bëra nëpër rrjetet...

Shqipëria kalon në finale të “Eurosong 2015”

Shqipëria e përfaqsuar nga këngëtarja Elhaida Dani me këngën “I am alive”, arriti të kalojë në finalen e Eurovizionit të 60. Përvec Shqipërisë në finale...

Sonte fillon “Eurosong 2015”

Në Vjenë sonte në orën 21:00 do të mbahet gjysmëfinalja e parë e Eurovizionit të 60-të, në të cilën midis 20 interpretuesve do të...

MOST POPULAR

HOT NEWS