Wednesday, August 5, 2020
Ballina Etiketimet Eurofond

Etiketim: eurofond

Kriporja: Kripa shitet, punëtorët nuk shohin as një cent

Nga Kriporja u Ulqinit dje kanë dalur 14 maune me kripë, çka ngjalli revoltën e ish punëtorëve të kësaj ndërmarrjeje, shkruan "Vijesti". Njëri nga sindikalistët,...

Ambasadoret e tre vendeve europiane kërkojnë mbrojtjen e Kripores

Ambasadorja e Francës Veronik Brumo, e Polonisë Grazina Sikorska, dhe e Gjermanisë Gudrun Shtajnaker, në bisedat me përfaqsuesit e Ministrisë së punëve të jashtme...

Vendimi për Kriporen muajin tjetër

Seanca gjygjësore në mes të Eurofondit, që ka shumicën e aksioneve të Kripores, dhe shtetit të Malit të Zi ka përfunduar dje në Gjykatën...

Gazivoda e do Kriporen për 15 vjet

Ish drejtori i kripores së Ulqin, Lubo Gazivoda, e a dorëzuar ofertën për qiramarrjen e kësaj ndërmarrjeje, raporton Vijesti. Ai dje nuk ka dashur...

Shtyhet seanca lidhur me padinë e Kripores kundër Shtetit

Dëgjimi lidhur me padinë e Kripores “Bajo Sekuliq” në falimentim kundër shtetit është shtyrë për datën 1 dhjetor dje në Gjykatën Ekonomike, sepse gjykatës...

Ish drejtori Gazivoda dëshiron ta marrë Kriporen me qira!

Në tenderin e hapur për marrjen me qira të Kripores së Ulqinit ende nuk ka arritur asnjë ofertë, por është e sigurtë që në...

Vijesti: Eurofond nuk heq dorë nga toka e kripores!

Siç raporton e përditshmja "Vijesti", Gjykata Ekonomike është në pritje të mendimit të Këshillit të Privatizimit lidhur me çështjen e paraqitur nga Kriporja Bajo Sekulic...

MOST POPULAR

HOT NEWS