Thursday, July 9, 2020
Ballina Etiketimet Ekonomi

Etiketim: ekonomi

Mali i Zi del nga recesioni

"Mali i Zi ka dalë përfundimisht nga recesioni", ka njoftuar Banka Qendrore e Malit të Zi (BQMZ). Në deklaratën e BQMZ thuhet se prodhimi i...

Nënshkruhet marrëveshja për heqjen e tarifës për roming

Qeveritë e Malit të Zi, Serbisë, Bosnje Hercegovinës dhe Maqedonisë kanë nënshkruar sot në Budva Marrëveshjen për uljen e çmimeve për roming, sipas modelit...

Ministri i Zhvillimit Ekonomik i Kosovës në Ulqin

Ministri i Zhvillimit Ekonomik i Kosovës, Fadil Ismajli, qëndroi për një vizitë në qytetin tonë, ku zhvilloi një takim me Kryetarin dhe Nënkryetarët e Komunës....

Në Budva konferenca rajonale “Ekonomia – Bazë për Bashkëpunimin Rajonal të...

Në vijim të konkluzioneve nga Forumi i Berlinit, i mbajtur nën patronatin e kancelares gjermane Angela Merkel, ka vazhduar në Budva konferenca rajonale me...

Fillon ndërtimi i rrugës Deçan – Plavë

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota, ka marrë pjesë në përurimin e fillimit...

Hidhet në qarkullim prerja e re 10 euro!

Nga data 23 shtator është hedhur në qarkullim seria e re e prerjeve 10 euro, pamjen e së cilës mund ta shihni në foto.   Deri më...

MOST POPULAR

HOT NEWS