Wednesday, July 8, 2020
Ballina Etiketimet Ekonomi

Etiketim: Ekonomi

Arabia Saudite: Një barelë nafte kurrë më nuk do të kushtojë...

Bota nuk do të shoh më çmimin e naftës prej 100 dollarëve për barelë. Kështu ka deklaruar Princi i ri i Arabisë Saudite.   Princi Alwaleed...

Euro në rënie dramatike

Euro ka shënuar rënie rekord, duke qenë më ulët se kurrë më parë ndonjëherë në këto 9 vjet. Në këto kushte investitorët parashikojnë ndërhyrjen e...

Fërkime në ajër mes NATO-s dhe Rusisë

Dy Avionë luftarak të klasit të pare paten një kontakt të afërt kur një MIG-31 i prodhimit rus u vërsul Avionit luftarak norvegjez F-16...

Morsko Dobro rrit profitin nga ndërtimi i egër!

Edhe pse nga Morsko Dobro raportojne se kanë derguar një numer të madh të padive ndaj Prokurorisë lidhur me ndërtimet pa leje në zonën...

MogUL: Tryeza “Menaxhimi i të Mirave Detare”

Te ejten Mogul organizon tryezë të rrumbullakët me temën Menaxhimi i të mirave Detare. Në këtë tryezë do të prezantohet Raporti i investimeve i të...

Papa Françesku takohet me presidentin e Turqisë, Erdogan

Presidenti i Turqisë Erdoğan priti Papa Françeskun me ceremoni zyrtare në Pallatin Presidencial. ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdoğan (Rexhep Tajjip Erdoan)...

Mali i Zi shënon rritje në raportin e Bankës Botërore “Doing...

Raporti i “Doing Business” i Bankës Botërore e ka renditur Malin e Zi në vendin e 36-të në botë, përsa i përket ekonomisë dhe...

Londra qyteti më i shtrenjtë në botë

Sipas një ankete të bërë nga agjentët globalë të pasurive të paluajtshme Savills, Londra është zyrtarisht qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar...

Hidhet në qarkullim prerja e re 10 euro!

Nga data 23 shtator është hedhur në qarkullim seria e re e prerjeve 10 euro, pamjen e së cilës mund ta shihni në foto.   Deri më...

Del në treg Apple Watch

Fansat e Apple morën atë që dëshironin, një markë fringo të re orësh dore, të quajtur Apple Watch. Ora smart është produkti i parë...

MOST POPULAR

HOT NEWS