Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Edi rama

Etiketim: edi rama

Shqipëri, Brukseli: Korrupsioni, presim të dënohen peshq të mëdhenj

Brukseli mban sytë tek zbatimi i reformës në drejtësi dhe efektet që do të ketë ajo në luftën kundër korrupsionit. Zëvendëspresidentja e BE-së Frederica Mogherini...

Shqipëri, Kryeministri Rama vizitë zyrtarë në Slloveni, takohet me homologun

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare dyditore në Slloveni, është pritur me një ceremoni ushtarake nga Kryeministri slloven, Milo Cerar. Rama...

Shqipëri, miratohet ligji për Vettingun

Me 88 vota pro, asnje kunder dhe 1 abstenim Parlamenti i Shqiperise ka miratuar ne parim dhe nen per nen projektligjin “Për rivlerësimin kalimtar...

Korridori Blu: Shqipëria dhe Mali i Zi firmosin me firmën kineze...

Firmoset në Kinë Memorandumi i Bashkëpunimit midis Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kompanisë Private Kineze Pacifik, për mundësinë e ndërtimit të Korridorit Blu. Nga pala...

Rama: Ballkani të jetë treg i përbashkët rajonal

Kryeministri Edi Rama, duke i bërë një bilanc Samitit për Ballkanin të mbajtur në Austri, u tha gazetarëve se “në Vienë është shënuar një...

Vendoset drejtësia: CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj...

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me...

Autostrada Durrës-Nish: Përfiton vetëm Serbia?

Brenda dy javësh Shqipëria dhe Serbia do të firmosin protokollin për realizimin e projektit të autostradës Durrës – Nish. Firmat do të hidhen nga...

Rama dhe Vuçiq janë dakorduar për ndërtimin e autostradës Durrës –...

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë Edi Rama dhe Aleksandar Vucic brenda 15 ditësh do ta nënshkruajnë protokollin për realizimin e projektit të autostrdës Durrës-Nish....

Rama: Nuk shesim interesin kombëtar për fqinjësi të mirë

Në krah të homologut serb, Kryeministri Edi Rama foli dhe marrëdhëniet me dy fqinjët e tjerë, Maqedoninë dhe Greqinë. Sa i takon Maqedonisë, Rama ka...

Kryeministri serb Vuçiq sot në Tiranë

Kryeministrit serb Aleksandar Vuçiq arrin sot për një vizitë dy ditore në Tiranë, vizitë kjo e cila është cilësuar nga mediet e Beogradit dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS