Friday, July 3, 2020
Ballina Etiketimet Durres

Etiketim: durres

Xhod Beja: Likaceni, arratisja nga burgu i Stambollit

Ishte viti 1945,vit kur ne Durres po zbarkoheshin vala e tretë e ulqinakeve qe nga fundi  i shek.XIX dhe fillimi shekulli I XX.Siç dukej...

Ulqinakët e Durrësit

Të premten mbrëmje, në sallën e Qendrës për Kulturë, u shfaq dokumentari i Cani Lazos: "Familjet ulqinake në Durrës" Pas fjalës hyrëse të vetë autorit,...

Gjylie Pelingu mbajti koncertin recital në Durrës

Gjylie Pelingu mbajti sonte në Durrës koncert recital, e shoqëruar nga Orkestra e Teatrit të Durrësit "Aleksandër Moisiu", me dirigjent prof. Petrika Afezolli, i...

Gjylie Pelingu koncert recital në Durrës

Gjylie Pelingu, sopranoja nga Ulqini, do të mbajë koncert recital më 12.11.2014 në Durrës, e shoqëruar nga Orkestra e Teatrit të Durrësit "Aleksandër Moisiu",...

MOST POPULAR

HOT NEWS