Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Dita e flamurit

Etiketim: dita e flamurit

Komuniteti shqiptaro-amerikan: Një festim madhështor i Ditës së Flamurit

Komuniteti shqiptaro-amerikan gjegjësisht shoqatat dhe asosacionet që veprojnë në treshtetshin NY, NJ dhe CT, te bashkuara si asnjëherë ma par dhe në koordinim me...

Qendra për Kulturë: Koncerti festiv i 28 Nëntorit (foto)

Sonte në Qendrën për Kulturë u mbajt koncerti festiv me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Fjalën e hapjes e mbajti kryetari i Këshillit...

KKSH: Mesazh urimi me rastin e 28 Nëntorit-Ditës së Flamurit

28 Nëntori – Dita e Flamurit, është festa që bashkon shqiptarët anë e mbanë botës, është festa që shqiptarët i bën një. Andaj është...

Nimanbegu: Festat kombëtare, e drejtë kushtetuese

Dilema rreth Shqipërisë së Madhe është e rrejshme, sepse nuk e përkrah asnjë adresë relevante, por që kremtimi i ditës së Flamurit është festë...

Maratona e Pavarësisë bashkon Ulqinin dhe Shkodrën

Sot në Ulqin për të tretin vitë rradhazi nën udhëheqjen e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve , më përkrahjen e Komunës së Ulqinit dhe Bashkësisë...

New York-u stoliset me flamuj kuq e zi me rastin e...

Më shumë se 800 flamuj janë vendosur qysh dje në disa nga rrugët kryesore në Staten Island, Brooklyn dhe Bronx BRONX – STATEN ISLAND, NY...

MOST POPULAR

HOT NEWS