Thursday, July 9, 2020
Ballina Etiketimet Diaspora

Etiketim: diaspora

Diaspora i dërgon kërkesë për bashkim partive në Malësi

Diaspora e shqiptarëve në Mal të Zi ka kërkuar nga partitë shqiptare që të dalin të bashkuar në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në këtë propozim...

Diaspora reagon e shqetësuar për gjendjen e shqiptarëve

Shoqatat shqiptare në Amerikë kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me situatën politike të shqiptarëve në Mal të Zi. Në një deklaratë të përbashkët,...

Diaspora: Gjukanoviq për shqiptarët kujtohet vetëm kur i mashtron para zgjedhjeve

Anëtari i kryesisë së shoqatës shqiptare "Malësia e Madhe" nga Michigan në Amerikë, Pashko Gjokaj, ka akuzuar Këshillin Kombëtar Shqiptaro-Amerikan si dorë të zgjatur...

Lulgjuraj: Ky regjim është mashtrues dhe antishqiptar

Ish deputeti shqiptar në kuvendin e Malit të Zi , Lek Lulgjuraj, ka akuzuar regjimin e tanishëm për mashtrime të vazhdueshme ndaj shqiptarëve, dhe...

Rruga e Skjesë – dhuratë për Kurban Bajram

Rruga që çon tek xhamia e Skjesë u ndërtua këto ditë me financimin e mërgimtarëve nga Kraja si dhuratë për Kurban Bajram. Rruga e ndërtuar është...

MOST POPULAR

HOT NEWS