Thursday, August 13, 2020
Ballina Etiketimet Demarkacioni Mali i Zi – Kosove

Etiketim: demarkacioni Mali i Zi – Kosove

Protestë në Kosovë kundër Asociacionit dhe demarkacionit me Malin e Zi

Sot në Prishtinë opozita ka organizuar protestë kundër marrëveshjes me Serbinë për Asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe demarkacionin me Malin e Zi.   Nga...

Opozita në Kosovë planifikon protesta kundër marrveshjeve me Malin e Zi...

Opozita kosovare ka paralajmëruar protesta gjithëpopullore kundër marrëveshjes së nënshkruar në Vjenë nga kryeministrat Mustafa dhe Vuciq, në lidhje me autonominë e komunave me shumicë serbe...

Obama përshëndet marrëveshjen e demarkacionit Kosovë-Mali i Zi

Marrëveshja për demarkacionin kufitar me Malin e Zi e nënshkruar me 26 gusht nga ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi dhe ai i...

Kufiri Mali i Zi – Kosovë: Pakënaqësi edhe në anën malazeze

Banorët e Rozhajës janë shprehur të pakënaqur me marrëveshjen e demarkacionit në mes Malit të Zi dhe Kosovës. Sipas tyre, kjo marrëveshje e len qytetin...

Ekspertët kosovar për demarkacionin me Malin e Zi: Kosova humb mbi...

Duke pas parasysh shumë paqartësi rreth demarkacionit të Kosovës me Malin e Zi dhe duke parë që një numër i konsideruar individësh dhe institucionesh...

Në Vjenë u nënshkrua demarkacioni në mes Kosovës dhe Malit të...

Kosova ka përmbyllur sot procesin e demarkacionit me Malin e Zi, pasi që nënshkroi në Vjenë Marrëveshjen për Kufirin Shtetëror Marrëveshjen e kanë nënshkruar, zëvendëskryeministri...

Demarkacioni Mali i Zi-Kosovë: Protesta në Pejë

Një grup i banorëve të qytetit të Pejës kanë protestuar sot kundër nënshkrimit të marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, duke bllokuar për...

Kufiri Mali i Zi – Kosovë: Nënshkrimi i marrveshjes në Vjenë

Duke u thirrur në burime qeveritare, gazeta Vijesti” njofton se kufiri i Malit të Zi me Kosovën do të jetë ai i vitit 1974,...

MOST POPULAR

HOT NEWS