Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Botë

Etiketim: Botë

Nxënësit e shkollave shqipe në New York festuan Ditën e Mësuesit

Shkolla Shqipe “Alba Life” me qendrat e saj në Staten Island, Brooklyn dhe Manhattan feston për çdo vit festën kombëtare të Mësuesit në Amerikë Dita...

Aplikacion për zgjidhjen e ekuacioneve matematikore

Një ekspert kroat për programimin e kompjuterëve Damir Sabol ka krijuar së fundi një aplikacion që zgjidh ekuacionet matematikore. Damir Sabol ishte duke ndihmuar djalin...

Pse e refuzoi Eliza Dushku intervistën per mediat shqiptare në Mal...

Aktorja e njohur Eliza Dushku, e lindur në Boston më 30 dhjetor 1980, me prejardhje nga një familje shqiptaro-daneze. Ajo u bë e njohur me...

Një video që duhet ta shikojë cdo prind…por edhe fëmijë.

Bëhet fjalë për një video të titulluar "Babi im është gënjeshtar". Për komente nuk ka nevojë.   https://www.youtube.com/watch?v=TjRJXLwHmKo

Intelektualët myslimanë kërkojnë një fe islame të reformuar

Në një manifest të formuluar shumë qartë, katër intelektualë të njohur myslimanë kanë apeluar tek të gjithë autoritetet politike e fetare në vendet me...

Ndahen çmimet Oscar. Triumfon “Birdman”

Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar është filmi "Birdman" ai që triumfon duke marrë plot 4 statuja të arta: filmi më i mirë,...

Rikthehet Liga e Kampioneve

PSG-Chelsea dhe Shakhtar Donetsk-Bayern janë dy ndeshjet që hapin fazën e eleminimeve direkt të Ligës së Kampioneve këtë sezon. Në Francë, vendasit do të presin...

Bursa, qyteti turk me 800 mijë shqiptarë

Pak kush e di se Bursa, një nga qendrat më të industrializuara metropolitane të Turqisë, e vendosur në veriperëndim të Anadollit, në rajonin Marmara...

Kujdes! Një virus i ri qarkullon në Facebook

Edhe një virus tjetër është aktual në Facebook. Nëse ndonjë nga miqtë ju ka bërë "tag" ndonjë foto ose video pornografike, mos klikoni. Për këtë...

Ibra dhe sekreti i tatuazheve (video)

Zlatan Ibrahimovic shënoi gol që në minutën e parë të ndeshjes PSG-Caen ditën e shtunë dhe menjëherë pasi kaloi parizienët në avantazh, sulmuesi suedez...

MOST POPULAR

HOT NEWS