Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet Beograd

Etiketim: beograd

Sheshel: Rroftë Serbia e Madhe

Simboli i spastrimit etnik, lideri i radikalëve serbë, Vojislav Sheshel, është kthyer nga Gjykata e Hagës, ku ka qenë i akuzuar për krime lufte....

Shesheli mbërrin sot në Serbi!

Pas 12 vitesh në paraburgim në Hagë, i akuzuari i Hagës dhe lideri i Partisë Radikale Serbe Vojisllav Sheshel duhet të arrijë sot rreth...

Rama: Shqiptarët e Luginës duhet të kenë të drejta sa serbët...

Kryeministri i Shqipërisë në Beograd, i bëri dy deklarata shumë të fuqishme. Pos që e tha midis Beogradit se Kosova është shtet i pavarur...

Rama në takim me Vuçiqin, fytyra të ngrysura të dy kryeministrave...

Kryeministri shqiptar Edi Rama tanimë është pritur edhe nga homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq. Edhe pse vizitë historike, acarimi i filluar pas ndeshjes...

Jahjaga anulon vizitën në Beograd

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, nuk do të vizitojë Beogradin, ku ishte e ftuar nga Komisioni Trelateral i Komisionit Evropian, në konferencën që do...

Fronti Demokratik dënon shqipëtarët për incidentin në Beograd

Kryetari i Lëvizjes për Ndryshim dhe anëtar i Kryesisë së Frontit Demokratik Medojeviq ka shkruar në llogarinë e tij Twitter se asnjë politikan shqiptar...

Ndeshja e kombëtares ndiqet në lokalet e Ulqinit

Ndeshja kualifikatore ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë do shfaqet sot edhe nëpër lokalet e Ulqinit, ashtu si në gjithë Shqipërinë, në Kosovë, në Preshevë, në Shkup, e...

Serbia refuzon tifozët kosovarë

Një ditë më parë, Federata Serbe e Futbollit ka pranuar kërkesën e Federatës Shqiptare të Futbollit për pjesëmarrjen e tifozëve shqiptarë në ndeshjen Serbi-Shqipëri,...

Kryeministri i Shqipërisë vizitë Beogradit pas 68 vitesh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të vizitojë Beogradin më 22 tetor, e cila do të jetë vizita e parë e Kryeministrit të Shqipërisë...

Euro 2016: 1500 tifozë nga Shqipëria në Beograd!

Federata Shqiptare e Futbollit e ka informuar Shoqatën e Futbollit të Serbisë se nuk do ta pranojnë propozimin e tyre që në ndeshjen kualifikatore...

MOST POPULAR

HOT NEWS