Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Bashkesia islame

Etiketim: bashkesia islame

Bashkësia Islame: Festim me rastin e hixhretit

Bashkësia Islame e Ulqinit organizon mbrëmje fetare me rastin e Vitit të Ri islam (hixhretit) 1437. Mbrëmja do të organizohet ditën e enjte, 15.10.2015, me...

Nga Mali i Zi në haxh gjithsej 83 besimtarë, 21...

Me afrimin e festës së madhe të Kurban Bajramit, periudhë e shoqëruar edhe me pelegrinazhin në Meke dhe Medine, nga Mali i Zi do...

Fejziq, reis i zgjedhur parregullisht?

Se cdo post në administratën shtetërore kontrollohet nga partitë në pushtet, është një fakt që tashmë nuk habit askënd. Por sic duket, shënjestra e...

Bashkësia Islame në funksion të PD-së së Gjekës?

Gjatë muajit mars nje delegacion i Partisë Demokratike të Fatmir Gjekës mori pjesë në një sërë takimesh në Turqi. Një nga këto takime ishte...

Mbrëmje fetare me rastin e Vitit të Ri të Hixhrit 1436

Me rastin e Vitit të Ri të Hixhrit, Bashkësia Islame e Ulqinit organizon mbrëmje fetare, ku ligjërues do të jetë teologu nga Shkupi Hasan...

Vizitat në Bashkësinë Islame në Ulqin

Sot në mëngjes, pas faljes së namazit të Bajramit, Bashkësia Islame e Ulqinit ka pritur mysafirë në hapësirat e saj. Mysafirët janë pritur nga...

Kurban Bajrami: Pritje në Bashkësinë Islame në Ulqin

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, këtë të shtunë Bashkësia Islame do të organizojë pritje, ku janë të ftuar drejtuesit e institucioneve private e publike,...

MOST POPULAR

HOT NEWS