Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Aneksi i marrëveshjes

Etiketim: aneksi i marrëveshjes

Partitë shqiptare dhe marrëveshjet me PDS-në (DPS)

Ka më shumë se një muaj që skena politike e shqiptarëve në Mal të Zi, pak edhe e përgjumur nga sezoni turistik, u rigjallërua...

Aneksi i marrëveshjes në mes Forcës dhe PDS në gjuhën shqipe

Duke pasur parasysh që shumë marrëveshje në mes subjekteve politike kurrë nuk arrijnë tek opinioni i gjërë, kemi vendosur që të bëjmë publike aneksin...

Marrëveshja Forca – PDS: Komuna e Tuzit, Bjeshkët e Nemuna...

Një interesim të vecantë në këtë marrëveshje të nënshkruar ngjall statusi i shumpërfolur i Malësisë. Forca dhe PDS, sipas marrëveshjes, kanë rënë dakord që...

Nik Gjeloshaj: Forca si partia më e madhe shqiptare ka të...

DEKLARATË PËR “DAN” Në aneks marrëveshjën e nënshkruar nga FORCA dhe DPS përgjithësisht janë të renditura kërkesat e partive politike shqiptare dhe nuk është shpikur...

Kalimi kufitar Skje-Zogaj: Një çështje vitale për Krajën

Kalimi kufitar i Sukubinës, si një pikë qarkullimi rajonale, ka rëndësi të pamohueshme për gjithë Malin e Zi, por edhe Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë....

Sukubinë: Zgjerimi i pikës kufitare dhe qarkullimi i mallrave

Në kuadër të marrëveshjes së Forcës dhe PDS që u nënshkrua dje në Podgoricë, një pjesë i përket edhe kalimit kufitar të Sukubinës. Me...

Marrëveshja Forca – PDS: Marina, tenderi për Plazh të Madh, Valdanosi…

Në marrëveshjen e nënshkruar sot në mes Forcës dhe PDS-së, janë dakorduar çështje vitale për ekonominë dhe zhvillimin turistik të Ulqinit. Ndër to, vlen të...

Forca dhe PDS (DPS) kanë nënshkruar sot aneksin e marrëveshjes (video)

Kryetari i Forcës Nazif Cungu, dhe ai i PDS (DPS) Millo Gjukanoviq, kanë nënshkruar sot aneksin e marrëveshjes së koalicionit i cili parasheh implementimin...

Forca: Së shpejti nënshkrimi i aneksit me PDS

Kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu, ka deklaruar për Dnevne Novine se së shpejti do të bëhet nënshkrimi i aneksit të marrëveshjes...

Pa pakica, marrëveshja në mes PDS dhe PSD është e kotë

Lideri i Partisë Liberale Andrija Popoviq, tha se deri tani nuk ka marrë asnjë thirrje nga opozita për konsultime rreth qeverise së përkohëshme. “Derisa qeveria...

MOST POPULAR

HOT NEWS