Rrezart Cungu furishëm në cerekfinalen e turneut në Solin

0

Edhe nje fitore e madhe per tenistin nga Ulqini Rrezart Cungun.
 Pas nje seti te humbur ne xhiron e dyte te turneut profesional ne Solin te Kroacise , Rrezarti arrin ta permbys rezultatin dhe te ngadhnjej ndaj tenistit gjerman Pascal Meisa i cili renditet i 646 ne listen e ATP – se.

Me kete fitore Rrezarti fiton piken e Tij te radhes ne ATP rang listen boterore, dhe paralajmeron nje ndeshje te fort ne cejrekfinale , kunder bartesit te dyte te turneut Mate Deliq nga Kroacia i cili renditet i 454.

Ndeshjet cerekfinale jane te parapara per neser me 30.09.2016.