Ndeshja Shqipëri-Spanjë, Shkodra vishet kuq e zi

0
epa05576301 General view of the 'Loro Borici' stadium in Shkoder, Albania, 08 October 2016. Spain will face Albania in the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match on 09 October 2016 in Shkoder. EPA/ARMANDO BABANI

Sonte ne oren 20.45 luhet ndeshja mes Shqipërise dhe Spanjës, ndeshje kjo e vlefshme per Boterorin Rusi 2018. Ndeshja ka sjelle ne qytetin e madh verior emrat me te njohur te futbollit si Iniesta, Pike, Lopetegui etj. Ndeshja pritetme entuziazem dhe interes nga qindra mijera tifoze nga shqipwria dhe kosova. Rreth 16.000 tifoze po sistemohen aktualisht ne Stadiumin e ri te Shkodres ‘Loro Boriqi’. Trajneri italian i Shqiperise shprehet optimist sa i takon rezultatit megjithese perballe ka nje skuader te madhe si ajo e Spanjes. Shqiperia, per momentin, renditet e para ne grup duke lene pas Italine e Spanjen nderkohe shpresat per ndeshjen e sotme vazhdojne.